تازه های سایت
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۷۱۴
تعداد بازدید: ۹۳۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
وزیر صنعت، معدن و تجارت به همه واحدها و سازمان ها و شرکت های زیر مجموعه ابلاغ کرد که از خرید کالا و استفاده از خدمات خارجی خودداری کنند.
به گزارش مارین نیوز، با بروز شدن فهرست تولیدات و خدمات داخلی در پورتال وزارت صنعت، معدن و تجارت کلیه واحدها، سازمان ها و شرکت های زیر مجموعه این وزارتخانه مکلف شدند با مراجعه به فهرست یاد شده از خرید کالای خارجی و خدماتی که نام آنها در فهرست مذکور درج شده است خود داری و مراقبت و نظارت داشته باشند تا پیمانکاران آنان نیز این موضوع را رعایت کنند.
گفتنی است، طبق یکی از بندهای قانونی، ارجاع کلیه فعالیت های خدماتی (فنی و مهندسی)، ساخت،‌ نصب و تامین کالاهای مورد نیاز فقط به شرکت های ایرانی دارای صلاحیت مجاز است و در صورت عدم ارائه خدمات و کالاهای مورد نظر از سوی شرکت های ایرانی، صرفا با رعایت ماده 4 قانون مذکور (هماهنگی با وزارت صنعت، معدن و تجارت) می تواند با مشارکت ایرانی – خارجی یا خارجی واگذار شود. 
گفتنی است، بروز رسانی فهرست تولیدات و خدمات داخلی که در پورتال وزارت صنعت، معدن و تجارت درج شده است به دنبال تکلیف ماده 3 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور وبا همکاری انجمن ها و تشکل های مربوط صورت گرفت.
این فهرست ازطریق آدرس www.mimt.gov.ir\tavanmandi قابل مشاهده است. 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: