تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۷۱۵
تعداد بازدید: ۹۶۴
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
ارائه سفارش و متمرکز شدن تعمیرات شناورهای دو مجموعه IRISL و NITC در مجتمع کشتی سازی ایزوایکو در بندرعباس در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان به تصویب رسید.
به گزارش مارین نیوز، معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایدرو در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور استاندار هرمزگان، مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL) و مدیرعامل شرکت ملی نفتکش (NITC) برگزار شد، ضمن بررسی مسائل مرتبط با مجتمع کشتی‌ سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) به ظرفیت های مغفول مانده صنایع دریایی کشور اشاره کرد و گفت: حداکثر ۳۰ درصد از ظرفیت ساخت صنایع دریایی در حال استفاده است.


منصور معظمی تصریح کرد: کشتی سازی به عنوان یک صنعت پایه نیازمند توجه ویژه است و با تکیه بر توانمندی داخلی می توانیم نیازهای خود در زمینه ساخت و تعمیرات کشتی را در داخل کشور تامین کنیم.
وی با تاکید بر اینکه اعتماد به بخش داخلی، پیشرفت امور را به دنبال داشته است، تصریح کرد: اعتماد به بخش داخلی موجب شده است تا شرکت ایزوایکو بتواند سکوهایی را با ظرفیت بیش از ۳ هزار تن بسازد.
رئیس هیات عامل ایدرو در ادامه خاطر نشان کرد: باید کمک کنیم تا شرکت ملی نفتکش و شرکت ملی کشتیرانی به کشتی سازان داخلی اعتماد کنند و سفارش بیشتری را به بخش داخلی اختصاص بدهند.
استاندار هرمزگان هم در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره اینکه کشتی سازی به عنوان یک صنعت پایه نیازمند توجه ویژه است، تصریح کرد: تعمیرات شناورهای کشتیرانی و شرکت ملی نفتکش در کشتی سازی بندرعباس متمرکز می شود.
فریدون همتی ادامه داد: مجتمع کشتی سازی ایزوایکو با ساخت کشتی ها و سکوهای نفتی، تجربه های موفقی داشته و توانمندی داخلی در این عرصه ها را به اثبات رسانده است. وی افزود: همچنین مجموعه کشتی سازی نیز باید با توجه به وجود فضای رقابتی، بتواند کارها را با کیفیت و متناسب با نیازهای جدید و با سرعت مناسب انجام و تحویل دهد.
استاندار هرمزگان بیان داشت: ارائه سفارش و متمرکز شدن تعمیرات شناورهای دو مجموعه کشتیرانی و شرکت ملی نفتکش در مجتمع کشتی سازی ایزوایکو در بندرعباس از جمله مهمترین تصمیمات اتخاذ شده در این نشست بوده است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: