تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۷۳۸
تعداد بازدید: ۷۵۰
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
وزیر صنعت، معدن و تجارت رمز موفقیت و توسعه پایدار در صنایع دریایی را برنامه محور بودن دانست و گفت: با برنامه ریزی می ‌توانیم در ساخت و توسعه صنایع دریایی و ارائه خدمات به سایر کشورها موفق باشیم، ساخت و تحویل نفتکش به کشور ونزوئلا یکی از نمونه های موفق است.
به گزارش مارین نیوز، وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز در آیین رونمایی از طرح «تحول صنعت دریایی کشور، مبتنی بر اقتصاد مقاومتی» که در صنایع شهید توحیدی تهران برگزار شد، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص بهره ‌مندی از مزایای دریا گفت: در این سال‌ ها اقدامات بسیاری در راستای خواست رهبر معظم انقلاب در خصوص بهره مندی از مزایای دریا برداشته شده، اما باید تلاش بیشتری صورت بگیرد تا به هدف مدنظر ایشان برسیم.
محمد شریعتمداری ادامه داد: اگر می ‌خواهیم از دریا و صنایع دریایی بهره‌ مند شویم، باید در صنعت ساخت و تولید کشتی خودکفا شویم. امروز به برکت انقلاب اسلامی و تلاش های متخصصان داخلی، توانسته ایم به دانش تولید و ساخت شناورهای مورد نیاز دست پیدا کنیم و چندین شناور تولید کنیم.
وی با اشاره به مشکل اشتغال در کشور گفت: صنعت دریایی یکی از عرصه ‌هایی است که اگر فعال شود، می تواند ظرفیت اشتغال بالایی برای کشور داشته باشد؛ البته مسائل و مشکلاتی بر سر راه وجود دارد که باید با همکاری سازمان های مختلف، موانع پیش رو را برداشت و مقدمه ساخت و تولید در عرصه دریا را ایجاد کرد.
شریعتمداری ادامه داد: کشور ما از معدود کشورهایی است که از شمال و جنوب به دریا راه دارد، پس باید با گسترش صنایع کوچک و بزرگ وابسته به دریا، زمینه رشد، پیشرفت و بهره‌مندی بیشتر از مزایای دریا را فراهم آوریم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت رمز موفقیت و توسعه پایدار در صنایع دریایی را برنامه محور بودن دانست و گفت: با برنامه ریزی می‌توانیم در ساخت و توسعه صنایع دریایی و ارائه خدمات به سایر کشورها موفق باشیم؛ ساخت و تحویل نفتکش به کشور ونزوئلا، یکی از نمونه های موفق این حوزه است که باید با قدرت ادامه یابد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: