تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۷۸۳
تعداد بازدید: ۴۱۶
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
سفیر جمهوری هندوستان در ایران تاکید کرد: بر اساس تفاهم‌نامه و قرارداد اپراتوری بین ایران و هندوستان در چارچوب قانونی همکاری و مشارکت، شرکت هندی IPGL برای اپراتوری بندر چابهار در کنار شرکای خود (شریک ایرانی) فعالیت می ‌کند.
به گزارش مارین نیوز، سفیر جمهوری هندوستان در جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه بندر چابهار از اهمیتی راهبردی به جهت ایجاد دسترسی به دریا برای کشور افغانستان برخوردار است، اظهار کرد: این مسأله برای توسعه بلند مدت و برقراری آرامش و ثبات در آن کشور، حیاتی است و عامل ایجاد کانال ارتباطی به آسیای مرکزی و منشأ توسعه منطقه نسبتا محروم در جنوب شرقی ایران قلمداد می ‌شود. 
سوراب کومار ادامه داد: در ماه می ۲۰۱۵، کشورهای ایران و هند تفاهم ‌نامه ‌ای را در خصوص بندر چابهار به امضا رساندند. به علاوه، قرارداد اپراتوری بندر در جریان سفر آقای مودی؛ نخست وزیر هند به ایران در ماه می ۲۰۱۶ و یک قرارداد موقت دیگر طی سفر آقای روحانی؛ رییس ‌جمهوری ایران به هند در فوریه سال گذشته به امضا رسید. این اسناد در حقیقت چارچوب قانونی همکاری و مشارکت شرکت هندی IPGL برای اپراتوری این بندر در کنار شرکای خود (شریک ایرانی) را به وجود آورد. 
سفیر جمهوری هندوستان در جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه شرایط و مفاد این چارچوب قانونی پس از مذاکرات دقیق و مفصل دو طرف تعیین شده‌ است و مزایایی را برای هر دو طرف به ارمغان خواهد آورد، گفت: این دو کشور، اکنون در تلاش برای رساندن این چارچوب قانونی به مرحله اجرا هستند. لازم به ذکر است که شرایط بین ‌المللی در حال حاضر، چالش‌ هایی را در این خصوص به وجود آورده است که باید با مشارکت دو طرف مرتفع شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: