تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۷۸۸
تعداد بازدید: ۴۴۵
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۹
تحلیلگر مسایل اقتصادی گفت: یکی از دغدغه‌ های دولت توسعه فعالیت ‌های صنعتی است برای آنکه این توسعه رخ دهد، سرمایه‌ گذاری و حضور سرمایه ‌گذاران در پسکرانه بنادر به رونق تولید و صنعت کمک می‌ کند.
به گزارش مارین نیوز، یک تحلیلگر و کارشناس مسایل اقتصادی درباره اینکه بنادر کشور برای توسعه به چه نکاتی باید توجه کنند، گفت: یکی از بخش ‌های اقتصادی که همواره روند توسعه ‌ای خود را حفظ کرده، بنادر است. بندر یک بخش پویا است که اگر در جای خود بایستد و سرمایه‌ گذار جذب نکند، موقعیت خود را از دست می ‌دهد و کشورهای رقیب فرصت‌ ها را از آن خود می‌ کنند.
ابراهیم رزاقی با بیان اینکه بنادر تنها نقش تخلیه و بارگیری کالا ندارند، تصریح کرد: ما در ترانزیت کالا به کشورهای همسایه باید فعالانه عمل کنیم. یکی از کشورهای هدف در این زمینه قطر است. 
رزاقی خاطرنشان کرد: برای آنکه بتوان از صادرات کالا به کشورهای همسایه بهره مند شد می توان مدیریت کالاهای ارسالی و دریافتی را در یک اسکله و محوطه مشخص انجام داد.
این اقتصاددان افزود: نکته دیگری که در موضوع بنادر اهمیت دارد، توسعه پسکرانه بنادر است. یکی از دغدغه های دولت توسعه فعالیت های صنعتی است برای آنکه این توسعه اتفاق بی افتد، سرمایه گذاری و حضور سرمایه گذاران در پسکرانه بنادر به رونق تولید و صنعت کمک می کند.
این استاد بازنشسته دانشگاه تهران تاکید کرد: وزارتخانه های راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت برای آنکه پسکرانه بنادر توسط سرمایه گذاران صنعتی مورد استقبال قرار گیرد باید برنامه ریزی و همکاری کنند.
رزاقی با بیان اینکه بنادر کشور به سمت نسل سوم شدن حرکت کردند و این امر بسیار مهم است، گفت: با هماهنگی ارگان های دریایی بنادر کشور رشد پیدا می کند و در نهایت شاهد رونق اقتصادی خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی داخلی با شرکای خارجی در بنادر کشور حضور پیدا کند، اظهار داشت: بخش خصوصی داخلی با اطمینان از اینکه سرمایه گذاری او سوددهی بالایی دارد می تواند سرمایه گذاران خارجی را برای شراکت و همکاری دعوت کند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: