تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۷۹۳
تعداد بازدید: ۴۱۳
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش ‌ها برای آزادی 18 صیاد چابهاری در بند دزدان و ترویست‌ ها در سومالی ادامه دارد.
‌به گزارش مارین نیوز، نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از 18 صیادی که همچنان در دست سومالیایی ‌ها اسیرند، 4 صیاد در بند گروه‌ های مختلف دزدان دریایی هستند و 14 صیاد دیگر هم در بند گروه ترویستی الشباب قرار دارند، اظهار داشت: در ماه‌ های اخیر با کمک سربازان گمنام امام زمان (عج) 4 صیاد در بند دزدان آزاد شدند و همچنان 4 صیاد دیگر در بندند؛ این صیادان از فروردین 94 تاکنون اسیر هستند. 
عبدالغفور ایرانژاد تاکید کرد: باید جدا و حقا از وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) تشکر کنیم که ما حتی نمی‌ دانستیم این صیادان دربند چه کسانی هستند و هویتشان توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی شد و با فداکاری ویژه ‌هم 4 نفر آزاد شدند.
ایرانژاد تصریح کرد: علاوه‌بر صیادان در بند دزدان، 14 صیاد هم از اواخر اردیبهشت ماه 94 در بند گروه تروریستی الشباب درآمدند که فعلا از سرنوشت آنها اطلاعی نداریم؛ متاسفانه به‌ دلیل آنکه این صیادان، در بند یک گروه ترویستی هستند روند آزایشان پیچیده شده و فعلا بلاتکلیفند؛ سربازان گمنام امام زمان و وزارت امور خارجه بیش ‌از ظرفیت ‌های موجود خود برای آزادی این صیادان در تلاشند، انشاءالله تلاش‌ ها نتیجه می‌ دهد و اینها هم آزاد می ‌شوند.
یاد آور می شود، لنج "سدیس" به‌ همراه 14 ماهیگیر و ملوان به فرماندهی ناخدا بشیر احمد جنگال‌ زهی اواخر اسفندماه 93 برای ماهیگیری، از چابهار عازم آب‌ های فراساحلی شد و به دلیل از کار افتادن موتور و اهمال در امداد رسانی به‌ موقع به آن، اواخر اردیبهشت ‌ماه 94 در آب ‌های سومالی به گل نشست و ماهیگیران آن‌ هم به اسارت گروه تروریستی "الشباب" درآمدند.
هم‌چنین لنج ناخدا یونس پاره جو و جمال ‌الدین دهواری به همراه ۲۰ صیاد فروردین ۹۴ در تور دزدان دریایی سومالی افتاد؛ از میان 20 صیاد اسیر لنج‌ های پاره‌ جو و دهواری، 4 صیاد بعدها در شهریور ماه ۹۴ موفق به فرار شدند و ۱۶ صیاد همچنان اسیر ماندند. از میان این 16 اسیر باقی‌ مانده هم به دلیل شرایط بد نگهداری توسط دزدان و همچنین شکنجه، تشنگی و گرسنگی 8 صیاد جان باختند. از 8 صیاد باقی‌ مانده؛ 4 صیاد با اقدامات پیچیده اطلاعاتی- عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) آزاد شدند و ۱۷ خرداد ۹۷ با استقبال وزیر اطلاعات به ایران برگشتند و هم چنان 4 صیاد اسیر هستند.


منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: