تازه های سایت
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۸۱۱
تعداد بازدید: ۲۴۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
متخصصانی که در گردهمایی هفته جاری خبرگزاری اس‌ اند ‌پی گلوبال پلاتز در بروکسل شرکت کرده بودند ادعا کرده ‌اند که مقررات جدید سازمان بین ‌المللی دریانوردی در خصوص انتشار کربن که از سال 2020 اجرایی می‌ شود به افزایش تقاضا برای گازوئیل منجر می‌ گردد.
به گزارش مارین نیوز، مقررات انتشارات نفتی تنها کشتی‌ هایی را مجاز به حرکت در اقیانوس‌ ها می ‌داند که با سوخت ‌هایی با سطح گوگرد نازل (0.5 درصد یا کمتر) کار می‌ کنند. این مقررات با هدف کاهش انتشارات کربن در حمل ‌و ‌نقل دریایی به نصف تا سال 2050 به مرحله اجرا گذاشته می شود. کشتی ‌هایی که از سوخت‌ هایی با درصد گوگرد بالاتری استفاده کنند (سطح مجاز کنونی برای سوخت ‌های مورد استفاده در دریانوردی 3.5 درصد گوگرد است) تنها در صورتی اجازه تردد خواهند یافت که دستگاه‌ های لازم برای تصفیه انتشارات را نصب کرده باشند. البته این دستگاه‌ ها نیز بسیار گران هستند.
در نتیجه، این طور انتظار می ‌رود که ضربه سختی بر پیکره تقاضا برای سوخت‌ هایی با میزان گوگرد بالا وارد شود و از سوی دیگر، تقاضا برای سوخت‌ هایی با گوگرد پایین افزایش یابد. گازوئیل و نفت کوره کم‌ گوگرد در شمار دسته نخست قرار می‌ گیرند. 
یکی از شرکت‌ کنندگان همایش پالایش اس ‌اند ‌پی گلوبال پلاتز به اویل ‌پرایس در این باره گفت که انتظار می ‌رود تقاضا برای این دو نوع سوخت به میزان 1 میلیون و 600 هزار بشکه در روز افزایش یابد.
از نگاه اویل ‌پرایس، تقاضا برای گازوئیل اخیرا در قاره سبز به دلیل تغییر در مقررات این قاره و ارجحیت دادن بنزین بر گازوئیل، حرکت به سمت خودروهای الکترونیک و رسوایی گازوئیل (به دلیل دستکاری شرکت فلکس ‌واگن در آمار انتشارات سوختی)، رو به افول بود. 
نکته جالب این است که همانطور که وب سایت یورواکتیو در گزارش اشاره کرده، جایگزینی خودروهای گازوئیلی با خودروهای الکترونیک، تاثیر چشمگیری روی انتشارات کربن ‌دی‌ اکسید نخواهد داشت. با این وجود، اتحادیه اروپا بر افزایش استفاده از خودروهای الکترونیک پای می ‌فشارد.
تنها پالایشگاه ها در اروپا از این افزایش تقاضا سود نخواهند برد. پالایشگاه‌ های امریکایی هر چند که تولید گازوئیل برای آنها بدون هزینه نخواهد بود اما از این ضیافت بی ‌نصیب نمی ‌مانند. 
کارشناس برجسته انرژی همین ماه پیش در وب سایت فوربس نوشت که قیمت گازوئیل به دلیل تغییرات در مقررات حمل ‌و ‌نقل دریایی، تکان شدید خواهد خورد. 
رابرت راپیر در یادداشت خود اضافه کرد که نخستین‌ بار پالایشگاه‌ ها از مقررات سال 2006 در ایالات ‌متحده سود بردند؛ مقرراتی که استفاده از گازوئیل با گوگرد پایین را الزام می کرد. 
وی نوشت: حال پالایشگاه‌ ها باید ظرفیت تولید گازوئیل کم‌ گوگرد خود را افزایش دهند و این هم به معنای سرمایه‌ گذاری در ابزار و خرید بیشتر نفت شیرین است چرا که نفت شیرین به نسبت نفت ترش، گوگرد کمتری را در ترکیب خود دارد. 
از نگاه این کارشناس انرژی، این امر خود به افزایش تقاضا برای نفت خام و به تبع افزایش قیمت منجر می‌ شود. تولید ‌کنندگان LNG نیز از تغییر مقررات حمل ‌و نقل دریایی سود خواهند برد چرا که LNG خود گزینه دیگری برای جایگزینی سوخت ‌های با سطح گوگرد بالا هستند. با این همه تنها 125 کشتی در ناوگان تجاری جهان (با بزرگی 60 هزار کشتی) با LNG کار می ‌کنند. از طرفی، دستگاه‌ های تصفیه انتشارات گوگردی آنچنان مورد توجه ناوگان‌ های دریایی قرار نگرفته است. همین موارد باعث می ‌شود که سود زیادی در انتظار تولید کنندگان گازوئیل و نفت کوره کم ‌گوگرد باشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: