تازه های سایت
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۸۸۴
تعداد بازدید: ۵۰۶
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
دبیر مسابقه ایده بازار دریایی از ارایه ایده ‌های برتر این مسابقات که بخشی از چهارمین جشنواره ملی "دریا مسیر پیشرفت" می باشد در حضور سرمایه ‌گذاران خصوصی و دولتی خبر داد.
به گزارش مارین نیوز، دبیر مسابقه ایده بازار دریایی چهارمین جشنواره ملی "دریا مسیر پیشرفت" با اشاره به اینکه بخش ایده‌ بازار در دو گروه دانش‌ آموزی و دانشجویی برگزار می ‌شود، اظهار داشت: تاکنون ۱۵۰ ایده در بخش دانشجویی به دبیرخانه ارسال شده است که به لحاظ فناوری از سطح بالایی برخوردارند؛ علاوه بر آن ۱۰۰ ایده نیز در بخش دانش‌ آموزی به دبیرخانه جشنواره رسیده است. 
ناخدا دوم مجید یوسفی در ادامه با اشاره به ارتقا کمی و کیفی ایده ‎های ارائه شده به این دوره از جشنواره، ادامه داد: ایده ‌های ارسال شده در داوری اولیه بر اساس ملاک ‌هایی مانند نو بودن، کاربردی بودن و دریا محوری، مورد ارزیابی قرار می‌ گیرد و سپس برگزیدگان به بخش اصلی جشنواره راه می‌ یابند.
دبیر مسابقه ملی ایده بازار دریایی تصریح نمود: ایده‌ پردازان راه‌ یافته به بخش اصلی جشنواره، هر کدام ۲ دقیقه فرصت دارند ایده خود را تشریح کنند و در نهایت از هر دو گروه دانش ‌آموزی و دانشجویی ۱۰ ایده در داوری دوم انتخاب می ‌شوند که از همگی آنها تقدیر خواهد شد.
وی یادآور شد: در گام بعدی، صاحبان ایده ‌های برتر مرحلۀ دوم داوری، هر کدام ۷ دقیقه فرصت دارند در حضور داوران و سرمایه‌ گذاران، ایده خود را تبیین و تشریح کنند تا در نهایت سه ایده برتر بخش ایده ‌بازار دریایی انتخاب شود. 
یوسفی با اشاره به لزوم حمایت از ایده ‌های برتر جشنواره برای تبدیل شدن به محصولی کاربردی در راستای رفع نیازهای موجود، تصریح کرد: تلاش بر این است که در حین برگزاری بخش ایده ‌بازار، سرمایه‌ گذاران بخش خصوصی و دستگاه ‌های دولتی نیز حضور داشته باشند تا ارتباط مناسبی بین ایده ‌پردازان و صاحبان سرمایه برقرار شود و هر دو از پتانسیل و ظرفیت ‌های طرف مقابل آگاه شوند. 
وی گفت: دبیرخانۀ بخش ایده ‌بازار چهارمین جشنواره ملی "دریا مسیر پیشرفت"، در مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر وابسته به پارک علم ‌و فناوری استان مازندران و دانشگاه علوم‌ پزشکی استان مستقر است. 

شایان توجه است، چهارمین دوره جشنواره ملی "دریا مسیر پیشرفت" به همت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش ‌بنیان دریایی و ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش ‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بخش های "جشنواره فیلم کوتاه و عکس دانشجویی"، "مسابقات ربات‌ های زیردریایی (ROV)"، "مسابقات شناورهای هوشمند (RSV)"، "مسابقه ملی ایده‌ بازار دریایی"، "طرح‌ ها و دستاوردهای فناورانه دریایی کشور"، "جشنواره دانش‌ آموزی دریا"، "نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دریایی کشور"، "رویداد استارت‌ آپ دمو اپلیکیشن دریایی" و "رویداد کارآفرینی هوشمند سازی بنادر" اول تا سوم آبان‌ ماه در باغ موزه دفاع مقدس تهران برگزار می ‌شود. 

علاقه‌ مندان می ‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب گاه این جشنواره به نشانی irandarya.com مراجعه نمایند.منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: