تازه های سایت
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۸۸۹
تعداد بازدید: ۸۲۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲
نوعی قایقی فوق العاده پیشرفته با فناوری ویژه‌ خود به سرنشینان آن اجازه می ‌دهد بدون توقف در تمامی آبراه ها، دریا و اقیانوس‌ های جهان به سفر بپردازند.
به گزارش مارین نیوز، طراحان سوئیسی به تازگی نوعی قایق بادبانی با پنل خورشیدی ساخته اند که کاربران آن قادر خواهند بود بدون نیاز به سوخت گیری و توقف در لنگرگاه ‌ها به مناطق مختلف دنیا سفر کنند.


این قایق بادبانی خورشیدی، SolarImpact نام دارد و برروی آن تعداد زیادی پنل خورشیدی و مجموعه ای گسترده‌ از ژنراتور‌های تجدید پذیر قرار دارد که در واقع منبع تولید انرژی قایق هستند. قایق SolarImpact، بیست و چهار متر طول و قابلیت حمل ده نفر را داراست.
در ساخت قایق از فناوری هوش مصنوعی در ناوبرکشتی استفاده شده و تنها یک نفر برای هدایت آن کافی است.
کارشناسان سازنده این قایق هوشمند ادعا می‌ کنند سرنشینان قایق بدون نیاز به توقف در لنگرگاه برای سوخت گیری قادر خواهند بود به دور دنیا سفر کنند.
ازجمله ویژگی ‌های فنی این قایق، باتری ۸۰۰ کیلوواتی برای ده ساعت حرکت برروی آب بدون نیاز به شارژ، سرعت بالا معادل ۲۲ گره دریایی، ظرفیت ده نفر مسافر و پنل خورشیدی درسقف قایق به وسعت ۳۰۰ متر مربع است.
شرکت سازنده، هنوز زمان دقیق و قیمت نهایی قایق را اعلام نکرده است. ساخت این قایق به وسیله شرکت (SolarImpact Yacht AG) در زوریخ کشور سوئیس پس از ۵ سال تحقیق انجام شده و قرار است بازارهای جهانی را شیفته خود کند.
سازندها یکی از دلایل استفاده از پنل‌ های خورشیدی به جای سوخت سنتی در این قایق را افزایش بهره وری موتور و کاهش آلودگی صوتی در اثر حرکت قایق اعلام کرده اند.
در مواقع اضطراری یا در زمان وقوع توفان، درصورت خالی شدن شارژ باتری ‌های خورشیدی، قایق مجهز به یک جفت موتور دیزلی ۸۷ اسب بخار برای پشتیبانی است.
یکی از قابلیت‌ های شگفت انگیز قایق وجود دو شناور اژدر در زیر بدنه قایق است که سبب حفظ تعادل و جلوگیری از برگشتن قایق در توفانی ‌ترین وضعیت آب و هوایی می ‌شود.


وجود پنل ‌های خورشیدی و استفاده از انرژی پاک سبب جلوگیری از آلودگی هوا شده و این محصول پیشرفته را در زمره وسایل دوست دار محیط زیست قرار داده است.

در ادامه تصاویری از نمای داخلی و خارجی قایق SolarImpact را ببینید: 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: