تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۵۹۲۲
تعداد بازدید: ۴۷۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۸
طبق اعلام جدید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، مبلغ تخلف نفتی در پرونده بخش بانکرینگ استان بوشهر ۵۲ میلیارد ریال برآورد شده است.
به گزارش مارین نیوز، خبری با عنوان "اختلاس در بانکرینگ بوشهر" اول مهر ماه جاری منتشر گردید که در این خبر اعلام شد، مسئول فروش فرآورده‌ های نفتی به کشتی‌ ها (بانکرینگ) در منطقه بوشهر با اختلاس چند میلیارد تومانی متواری شد.
ظاهرا ح.ط. که مدت 2 سال و نیم است که در این سمت مشغول به کار بوده است، پیش از این دو بار دیگر نیز دست به سوء استفاده از موقعیت خود زده بود که در نوبت‌های قبل ارقام این سوء استفاده‌ها اندک بوده است. با این وجود ظاهرا توجهی به این موضوع از سوی مسئولان امر صورت نگرفته بود تا این که نام برده توانست ارقام کلان‌تری را به جیب بزند.
پس از انتشار این خبر، واکنش‌های متعددی از مسئولان مختلف صنعت نفت و منطقه بوشهر نسبت به این خبر مطرح شد، به طوری که روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش ضمن تایید این خبر اعلام کرد، وزارت نفت با جدیت با مفاسد برخورد می ‌کند و همچنین دادستان بوشهر نیز از دستگیری چند نفر در رابطه با این پرونده خبر داد.
بنابراین گزارش، پیگیری خبرنگار حاکی است، اواخر هفته گذشته متهم اصلی این پرونده به همراه دو تن دیگر که در کشور مخفی شده بود، شناسایی و دستگیر شدند.
پس از دستگیری این فرد مشخص شد، رشوه 850 میلیون تومانی نیز به رئیس حسابداری این مجموعه از سوی متهم اصلی پرداخت شده است که وی نیز هم اکنون در بازداشت به سر می‌برد.
این گزارش حاکی است، ظاهرا رئیس ناحیه بوشهر، معاون بازرگانی و معاون مالی منطقه این مجموعه نیز خلع یدشده و به هیات بررسی تخلفات استان بوشهر معرفی شده‌اند.
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اطلاعیه جدید در این خصوص صادر کرد که متن آن بدین شرح است: "متهم اصلی تحت تعقیب این پرونده بامداد روز گذشته 22 مهر ماه در داخل کشور با تلاش نیروهای جان‌برکف امنیتی و انتظامی در داخل کشور دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد. همچنین به‌نقل از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بوشهر همزمان دو متهم دیگر تحت تعقیب مربوط به این پرونده، با همکاری اداره کل اطلاعات استان بوشهر در این شهر دستگیر و بازداشت شدند. این پرونده تخلف مالی، هشت متهم دارد که همگی در حال حاضر دستگیر شده ‌اند و اکنون هیچ متهم متواری در این پرونده وجود ندارد، بر این اساس اخبار مربوط به فرار متهم اصلی به کشور گرجستان که در برخی از رسانه‌ ها منتشر شده بود تکذیب می‌شود. طبق بررسی‌ های انجام ‌شده مبلغ این تخلف مالی 52 میلیارد ریال اعلام شده است".

منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: