تازه های سایت
پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
کد خبر: ۳۸۲۴۰
تعداد بازدید: ۴۸
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۴
دبیر کمیسیون امنیتی- دفاعی شورای راهبردی روابط خارجی گفت: یکی از ابعاد توسعه مکران روایت‌ سازی نسبت به این منطقه است، تصویری که از این منطقه و از ایران وجود دارد چندان مثبت نیست و این مساله مانع جذب همکاری ‌های منطقه ‌ای و بین ‌المللی است.
به گزارش مارین نیوز، سیروس علیدوستی دبیر کمیسیون امنیتی- دفاعی شورای راهبردی روابط خارجی در چهارمین پیش نشست چهارمین همایش ملی توسعه سواحل مکران با موضوع «مکران، مشارکت‌ها و رقابت‌های منطقه‌ای و جهانی» که به میزبانی شورای راهبردی روابط خارجی برگزار شد، اظهار داشت: یکی از ابعاد توسعه مکران روایت‌ سازی نسبت به این منطقه است، تصویری که از این منطقه و از ایران وجود دارد چندان مثبت نیست و این مساله مانع جذب همکاری ‌های منطقه ‌ای و بین ‌المللی است.


علیدوستی گفت: تا کنون چند همایش درباره مکران برگزار شده است اما چقدر روایت‌سازی درباره مکران شده است؟ در حالی که در دنیا جنگ روایت‌ها در جریان است. چهار نشست در هم‌افزایی هم بوده یا تکرار مباحث بوده است؟ چطور در برگزاری رزمایش‌ها از کشورهای دیگر همسایه دعوت می کنیم ولی در این همایش هم‌اندیشی و همراهی از سوی کشورهای دیگر نداریم؟ بازتاب این نشست‌ها در کشورهای هم‌جوار چه بوده است؟
وی با تاکید بر نگاه منطقه‌ای و بین‌المللی به مکران تصریح کرد: چهره این منطقه باید به گونه‌ای باشد که ارزش مثبت ایجاد کند. نباید این منطقه چهره و برآیند امنیتی پیدا کند، باید نگران امنیتی سازی این منطقه باشیم باید برای این هم روایت مناسب ایجاد کنیم.
گفتنی است، چهارمین پیش نشست چهارمین همایش ملی توسعه سواحل مکران با حضور دبیر شورای راهبردی روابط خارجی، دبیرکل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی، مدیرکل آسیای غربی وزارت امورخارجه و همچنین، معاون سابق دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه، مشارکت‌ها و رقابت‌های منطقه ای و جهانی در توسعه منطقه مکران را مورد تحلیل و بررسی قرار داد.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: