تعمیرات اساسی سوپر تانکر دو میلیون بشکه ای در ایزوایکو / همراه تصاویر
به گزارش مارین نیوز، نفتکش غول‌ پیکر دو میلیون بشکه ای NASHA جهت انجام تعمیرات اساسی روز جمعه مورخ دوم دی ماه 1401 وارد درای داک این مجتمع عظیم صنعتی شد.


این نخستین بار است که سوپرتانکر‌ ناشا جهت انجام تعمیرات به یاردهای داخلی و متخصصان مجرب ایرانی سپرده می‌ شود که نشان از  توانمندی بالای مجتمع ایزوایکو دارد.
شناور ناشا با ابعاد 332 متر طول، 58 متر عرض و 31 متر ارتفاع متعلق به ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران و از نوع «نفتکش غول ‌پیکر» است که 300 هزار تن وزن قابل بارگیری دارد.
سندبلاست و رنگ آمیزی بدنه، تعمیر سیستم رانش ، تعمیر لوله های ورودی و خروجی و اصلی شناور، تعمیر وینچ ها، تعمیرالکتروموتورها و تعمیر پمپ ها ، بخشی از تعمیرات 45 روزه این شناور در درای داک ایزوایکو است.


علی عزیزی سرپرست گروه شناورهای بزرگ ایزوایکو خاطرنشان کرد: تمامی اقدامات لازم تعمیراتی با اتکای به توان فنی و علمی داخل و با تجهیزات داخلی صورت می ‌گیرد.
سرپرست گروه شناورهای بزرگ ایزوایکو از اشتغال 350 نفر به طور مستقیم و بیش از یک هزار نفر خدمات جانبی و غیرمستقیم برای انجام این پروژه تعمیراتی خبر داد.
وی از حسن اعتماد شرکت ملی نفتکش در سپردن این پروژه تعمیراتی به ایزوایکو نیز قدردانی کرد و یادآور شد هزینه تمام شده این تعمیرات اساسی حدود 30 تا 35 درصد پایین تر از رقبای خارجی است و انجام اینگونه تعمیرات در داخل کشور از خروج مقادیر زیادی ارز از کشور جلوگیری میکند.


لازم به ذکر است که ایزوایکو تاریخ ساز تعمیرات شناورهای غول پیکر در کشور است و تیرماه 1398 در این مجتمع و برای اولین بار در تاریخ کشتی سازی و کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران یک نفتکش غول پیکر 320 هزار تنی (نفنکش Dore) در خاک این مرز و بوم از آبگیری و اورهال شد، ورود دوباره یک نفتکش از این کلاس به مجموعه ایزوایکو نشان از رضایت کارفرما نسبت به کیفیت کار و پایبندی به تعهدات این مجتمع عظیم صنعتی دارد.
برای ورود به کانال تلگرام و مشاهده اخبار کلیک کنید.