پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
دکترای علوم سیاسی و کارشناس مسائل شبه جزیره: برنامه های تکمیلی پیرامون سند چشم انداز تحول اقتصادی سعودی با نام 2030 که به نوعی شناسنامه اقتصادی محمد بن سلمان در راستای مدرن سازی عربستان سعودی به شمار می رود، هر روز زوایای جدید و تازه ای از آن با کارکردهای مختلف سیاسی – اقتصادی و حتی نظامی و امنیتی رونمایی می شود.
مدیر کل مرکز امور جوی و اقیانوس‌شناسی سازمان هواشناسی کشور با اشاره به نقش پررنگ پایش محیطی در اجرای پروژه‌های توسعه سواحل مکران، ارتباط تنگاتنگ هواشناسی دریایی با پایش محیطی را تشریح کرد و گفت: از طریق وزارت راه و شهرسازی ،توسعه شبکه پایش هواشناسی دریایی را در منطقه مکران دنبال می‌کنیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: اجلاس بزرگ فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند از روز دوشنبه این هفته به میزبانی نیروی دریایی راهبردی ارتش در تهران برگزار می‌شود.
در نشستی که در ستاد نیروی دریایی جمهوری آذربایجان با حضور نمایندگان چهار کشور ساحلی دریای کاسپین برگزار شد، طرح و چگونگی برگزاری این مسابقات را بررسی شد.
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در سال جاری شفاف سازی فرآیندهای دستور پرداخت و قراردادها تحت عنوان "مدیریت و کنترل پروژه" در دستور کار قرار می گیرد.
نخستین قفل کشتیرانی ایران در سد سلولی بالادست رودخانه بهمنشیر به عنوان یکی از طرح های مهم ملی و منحصر به فرد پس از انقلاب با حضور وزیر نیرو به بهره برداری رسید.
استان هرمزگان در تعطیلات نوروزی 97 موفق شد با دستیابی به سهم 64 درصدی در میان هفت استان ساحلی کشور جایگاه خود را به عنوان سکاندار سفرهای دریایی در ایران تثبیت کند.
بعد از حدود چهار روز تلاش گسترده تیم های جست و جوی شرکت نفت فلات قاره ایران، پیکر خلبان بالگرد سانحه دیده در آب های خلیج فارس پیدا شد و جستوجو برای پیدا کردن آخرین مفقودی ادامه دارد.
نیرو‌های مسلح مستقر در هرمزگان در ساحل خلیج فارس رژه رفتند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ناوشکن دماوند تا آخر سال مجددا عملیاتی می‌شود.
در سفر به استان گیلان به مناسبت روز 29 فروردین مطرح شد؛
رئیس سازمان صنایع دریایی با اشاره به اینکه تحریم ها زمینه ای برای تبدیل چالش ها به فرصت بود، گفت: امسال به منظور تحقق شعار سال، تلاش است تا با تقویت تولید شناورهای داخلی از کالای ایرانی حمایت شود و توان‌، ظرفیت و دانش ایرانی امروز قابلیت رفع تمامی نیازهای دریایی کشور و منطقه را دارد.
مغروقه "APJ AMBIKA" از مجموعه شناورهای مغروقه برجای مانده از دوران جنگ تحمیلی با وزنی بالغ بر ۵ هزار و ۵۰۰ تن طی فروردین ماه سال جاری از آبراه استراتژیک خورموسی به طور کامل خارج سازی و به ساحل منتقل شد.