پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
دبیر شبكه ی ملی ناوگان تحقیقاتی دریایی كشور : در راستای ارتقای فناوری های میدانی دریایی كشور شبكه ی ملی ناوگان تحقیقات دریایی كشور جلساتی را با متخصصین و فناوران دانشگاه هامبورگ برگزار و بدنبال آن بازدیدی از شناور تحقیقاتی 'كاوشگر خلیج فارس' انجام داده است.
شهردار آستارا گفت: توسعه طرح سالمسازی دریا در سطح یکهزار و 600 متر مربع در نوار ساحلی این شهر به عنوان مقصد اصلی گردشگران در دستور کار شهرداری قرار دارد و تاکنون 2 میلیارد و 400 میلیون ریال برای آن هزینه شده است.
معاون فنی و مهندسی بندرخرمشهر در جریان بازدید جمعی از خبرنگاران از این بندر از اجرای 34 درصدی پروژه شناورسازی 39 فروند مغروقه اروند رود خبر داد.
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نجات جان هشت سرنشین یک لنج باری در حوالی آب های جزیره ابوموسی خبر داد.
نماینده مردم بندرعباس در مجلس،گفت: سازمان شیلات با بی‎نظمی صید در دریا برای جلوگیری از حذف نسل آبزیان دریایی مبارزه کند تا صنعت شیلات با رونق صید، توسط صیادان بومی فعال شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با توجه به اینکه دزدان دریایی سومالی غارتگر هستند نمی توان از طریق دیپلماسی با آن‌ها راه به جایی برد لذا باید از مبادی غیررسمی وارد مذاکرات با این افراد شویم تا به سرانجام برسیم.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی : تامین مالی و ارائه تسهیلات لازم برای سرمایه گذارانی که طرح های خود را براساس فناوری های نوین و یا بر پایه دریا ارائه نموده و نیاز های اساسی دو شهرستان دشتی و تنگستان را مورد توجه قرار می دهند, از جمله اساسی ترین راه های رونق تولید و ایجاد اشتغال است.
مدیرکل شیلات هرمزگان از هدفگذاری تولید و رهاسازی بالغ بر۴۰ میلیون قطعه بچه میگو در راستای بازسازی ذخایرمیگو استان هرمزگان خبر داد.
روس‌هابه دنبال ساخت زیردریایی هستند که با بال‌های عظیم‌الجثه‌اش قادر به اسکن‌ کردن اقیانوس‌ها و کشف منابع انرژی جدید خواهد بود.
عضو مجمع نمایندگان استان مازندران با انتقاد از اینکه آلودگی دریای خزر واقعیتی انکارناپذیر است بر لزوم انعقاد تفاهم نامه هایی با کشورهای همسایه برای کنترل آلودگی نفتی و زیست محیطی این دریا تاکید کرد.
خانواده‌های صیادان ربوده شده توسط دزدان دریایی سومالی در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور، استمداد کمک کردند.
وزیر نفت پیش از آغاز نشست عادی یکصد و هفتاد و دوم اوپک گفت : ما هیچ مشکلی برای حضور شرکت‌های آمریکایی در پروژه‌های نفت و گاز ایران نداریم، آنها از سوی دولت کشور خود محدود شده‌اند و ما متوجه این موضوع هستیم.