پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
عملیات آبنگاری و تهیه چارت‌ های دریایی بروز و دقیق موجب می‌ شود تا علاوه بر بی نیازی شناورهای کشور به نقشه‌ های قدیمی خارجی که مستلزم خروج ارز از کشور است، ایمنی شناورهایی که به بندرها کشور تردد می‌ کنند نیز افزایش‌ یافته و میزان حوادث احتمالی نیز کاهش یابد.
گارد ساحلی سیدنی استرالیا برای نخستین بار با به کارگیری یک پهپاد به عنوان جدیدترین فناوری غریق نجات، دو شناگر نوجوان را نجات داد.
فرمانده چینی تیم چهار نفره امداد و نجات که به داخل کشتی سانچی ورود کرده بود در خصوص شرایط کشتی و جستجوی تیم‌اش توضیحاتی ارائه کرد.
مقام‌های اداره ناوگان بازرگانی پاناما بر اساس بررسی‌های اولیه می‌گویند نشانه‌ای مبنی بر اینکه کشتی نفت‌کش سانچی پروتکل‌های امنیتی را نقض کرده باشد، وجود ندارد.
عضو هیات علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی درباره تبعات زیست محیطی حادثه سانچی که از سوی برخی رسانه های خارجی به نحو پررنگی مطرح می شود، گفت: اساسا سوزاندن یکی از موثرترین روشهای رفع آلودگی های نفتی است و در سانحه سانچی با انفجار لحظه برخورد و اشتعال ممتد کشتی عمده محموله سوخته و به صورت گازهای آلاینده در هوا پخش شده است.
پیکر مطهر تکاور شهید ناو سروان بیژن زارع که در حادثه برخورد ناو دماوند با موج شکن در دریای خزر مفقود شده بود بعد از چند روز جستجو کشف گردید.
معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست با ابراز تاسف و همدردی با خانواده های شهیدان سانچی گفت: چون مقصر نبودیم مسوولیتی برای آلودگی نفتی نداریم، در اصل مدعی خسارت هستیم چون متاسفانه نیروی انسانی متخصص خود را از دست دادیم که جبران پذیر نیست، همچنین حجم زیادی مواد نفتی از بین رفت و یک کشتی هم نابود شد.
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: دارایی‌های موجود در صنعت نفت دریایی شامل سکوها و تاسیسات نفتی به مراتب گران‌تر از خشکی است و به دنبال آن هزینه تولید در دریا نیز حداقل 5 برابر این هزینه‌ها در خشکی است.
معاونت سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان گفت: به منظور افزایش سطح آگاهی اقشار مختلف جامعه نسبت به حفاظت از میراث فرهنگی دریایی، نشستی تخصصی تحت عنوان «واکاوی منظر فرهنگ دریایی گیلان» به انضمام کارگاه آموزشی در خصوص «مستند نگاری دیجیتال یافته‌ها در محوطه‌های باستانی ساحلی و دریایی» برگزار می گردد.
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران در مراسم یادبود شهدای کشتی سانچی، گفت: این شهدا در راه خدمت و اقتصاد کشور پا به عرصه و از جانشان مایه گذاشتند، ما نیز همه تلاش خود را به‌کار می‌گیریم که حقوق شهدای سانچی احقاق شود.
مشاور اشتغال پایدار وزارت کار گفت: اشتغال بیش از ۶۰۰۰ نفر را در حوزه صنایع‌دریایی و آبزی‌پروری هدفگذاری کرده‌ایم.
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان از آغاز عملیات لایروبی اسکله های بندر اروندکنار خبر داد.