پربحث ترین اخبار
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
چندین سال است که زیردریایی‌های بدون سرنشین کوچک راهشان را به نیروی دریایی آمریکا باز کرده‌اند، از این رو نیروی دریایی در پی امکان شارژ بی‌سیم زیر آبی برای این شناورهای زیرسطحی کوچک‌ است.
پس از یک ماه و نیم تلاش متخصصان بومی و ایرانی یکی دیگر از شناورهای آسیب دیده از جنگ تحمیلی از اعماق رودخانه اروند خارج شد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش از نصب سیستم راداری کنترل آتش سطحی و هوایی «ثامن» بر روی ناو‌های موشک‌انداز خبر داد.
مدیرعامل کشتی سازی اروندان از مذاکره با شرکت نفت فلات قاره برای تولید شناورهای خدمات رسان در کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر شناورهای خدمات رسان از طریق اجاره های ۲ ساله از طریق شرکت های خارجی برای سکوهای نفتی تامین می شود.
موسسه رده‎بندی DNV.GL پس از ممیزی شرکت ملی نفتکش ایران (NITC) و صدور ۲ گواهینامه ایزو با ویرایش جدید، بر عملکرد این شرکت در زمینه رعایت استانداردهای مدیریت کیفیت و محیط زیست مُهر تایید زد.
تحقیقاتی که در نیم قرن اخیر درخصوص دریاها انجام شده است نشان می دهد که توجه لازم به ارزیابی توان و ظرفیت اقتصادی حاصل از فعالیت های دریایی، می تواند نقش بسیار مهمی در توسعه ی پایدار کشورها داشته باشد و حفاظت از آنها در مقابل آلودگی های مختلف محیط زیستی و به تبع آن حفظ تنوع زیستی ارزشمند دریاها، و آموزش و آگاهی بخشی به عموم مردم در این باره ضرورتی غیرقابل انکار است.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: "موافقتنامه چابهار" برای احداث خط حمل و نقل ریلی، زمینی و دریایی برای افزایش ارتباط ترانزیتی با دنیای بیرون و کشورهای بزرگ دنیا در کمیسیون عمران تصویب شد.
اعضای هیات رئیسه فراکسیون بنادر، دریانوردی و توسعه صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی مشخص شد.
محققین دست به توسعه ربات ردیابی زده اند که می تواند همانند یک ماهی مکنده به بدن کوسه ها یا دلفین ها بچسبد.
ناامنی و عدم نظارت سازمان حفاظت محیط زیست بر منطقه دشت آزادگان و بستان تا جایی است که متخلفان در روز روشن و به کرات اقدام به سمریزی در آب‌ها کرده و ماهیان مسموم را به بازارهای بستان، سوسنگرد و اهواز برده و با قیمت ماهی سالم به متقاضیان عرضه می‌کنند.
بیست و پنجمین "نشریه علمی پژوهشی مهندسی دریا" در 119 صفحه شامل 11 مقاله تخصصی در حوزه های علمی و مهندسی مرتبط با دریا توسط انجمن مهندسی دریایی ایران منتشر شد.
با تلاش محققان داخلی در سطح کشور، به‌زودی قابلیت انجام عملیات در عمق 200 متر با ربات‌های زیردریایی کنترلی نوع ROV توسط محققین شرکت دانش‌بنیان جهان صنعت جنوب امکان‌پذیر خواهد شد.