پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
آخرین نشست شورای سیاست گذاری چهارمین جشنواره ملی "دریا مسیر پیشرفت" با حضور نمایندگان سازمان ها، نهادها، ارگان ها، شرکت های دریایی و دبیران بخش‌ های مختلف جشنواره امروز (25 مهر ماه) برگزار شد.
معاونین دریایی و مهندسی عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در سفر به جزیره ابوموسی، ضمن گفتگو با فرماندار و مسئولان ارگان های همکار، مکانیزم های اجرایی توسعه زیرساخت ها در تنها بندرگاه این جزیره را پیگیری و بر لزوم همگرایی جهت رفع موانع موجود تأکید کردند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ‌ای کشور با بیان اینکه سرفصل ‌های دروس دریایی این دانشگاه به ‌روزرسانی می ‌شود بر لزوم هم‌ افزایی دستگاه‌ های ذیربط در راستای تغییر سرفصل‌ های دروس دریایی این دانشگاه تاکید کرد.
شرکت "بازرسی مهندسی و صنعتی ایران" از سال 1381 تاسیس و در سال 1396 به عضویت حقوقی "انجمن مهندسی دریایی ایران" درآمده است.
در حالی که صنعت سوخت رسانی دریایی به کشتی ها (بانکرینگ) بعد از ساخت کشتی های اقیانوس پیما به عنوان یکی از صنایع ارز آور، اشتغالزا و پردرآمد در دنیا محسوب می شود، اما در ایران چراغ این صنعت کم فروغ بوده است.
فرمانده کارخانجات نیروی دریایی ارتش گفت: پروژه بعدی ما شناوری خواهد بود که اندازه ناوهای ما را از ۹۷ متر به ۲۰۰ متر می ‌رساند.
با توجه به تصاویر دریافتی از رادار هواشناسی طی ساعات اخیر، به اطلاع می رساند که توده های ناپایدار از نوع همرفتی (محلی) نسبتاً قوی بر روی نواحی شمالی و مرکزی خلیج فارس تشکیل شده و هم اکنون در فاصله 50 کیلومتری از جزیره خارک قراردارد.
آزمایشگاه مرکزی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی موفق به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه ISO/IEC17025 از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران شد.
اتاق تحلیل و بررسی هواشناسی دریایی استان گلستان در بندرترکمن با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در اداره هواشناسی دریایی بندر ترکمن آغاز بکار کرد.
طبق اعلام جدید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، مبلغ تخلف نفتی در پرونده بخش بانکرینگ استان بوشهر ۵۲ میلیارد ریال برآورد شده است.
دبیر بخش "طرح‌ها و دستاوردهای فناورانه دریایی" جشنواره ملی "دریا مسیر پیشرفت" گفت: آثار برگزیده شرکت ‌های دانش ‌بنیان در صورت تجاری ‌سازی محصول، جهت دریافت تسهیلات به صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی خواهند شد و آثار بقیه حوزه ‌ها به ارگان ‌ها و سازمان‌ های صنعتی معرفی می‌ شوند تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار بگیرند.
رییس سازمان صنایع دریایی گفت: چندین کشور درخواست همکاری با ما در حوزه تهیه و تولید تجهیزات طب دریایی را دادند که به زودی طراحی، ساخت و عقد قرارداد برای فروش این تجهیزات به آنها آغاز می ‌شود.