کد خبر: ۳۸۷۷۸
تاریخ انتشار:۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۷
کلید خوردن پژوهش های دانش بنیان در شرکت تاسیسات دریایی/ توسعه پروژه های برون مرزی
شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی در نخستین روز نمایشگاه بین المللی نفت، با دانشگاه های صنعتی شریف و امیرکبیر تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی امضا کرد.
به گزارش مارین نیوز، چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت و در حاشیه نخستین روز از بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی با دانشگاه های صنعتی شریف و امیرکبیر تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی امضا کرد.


حسین شیوا، مدیر عامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران، در جریان امضای این تفاهم نامه ها تاکید کرد که صنعت دانش بنیان، پژوهش و بهره جویی از ظرفیت دانشمندان جوان در حوزه صنایع، در دستور کار این شرکت قرار داشته و با استفاده از این ظرفیت های بومی، حضوری فعال تر در پروژه های برون مرزی خواهیم داشت.
شیوا از تشکیل کمیته راهبردی پژوهش و فناوری این شرکت خبر داد و تاکید کرد این کمیته با همراهی دانشگاه های مختلف کشور از جمله دانشگاه شریف و امیرکبیر، استفاده از تکنولوژی های جدید و بومی و جذب نیروهای مستعد را آغاز خواهد کرد.
وی افزود: جهش تولید که از اهداف کلان کشور به شمار می آید، باتکیه بر توان نیروی انسانی و زیرساخت های کارآمد شرکت هایی همچون شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران تحقق خواهد یافت و اکنون باید با بومی سازی دانش و فناوری های جهانی، نقش تاثیرگذار خود را ایفا نماییم.


دکتر علیرضا رهایی رئیس دانشگاه امیرکبیر، دکتر عامری، معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیر کبیر و دکتر حداد پور، معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف، به نمایندگی از این دانشگاه ها، تفاهم نامه های مزبور را با شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی امضا کردند./

برای ورود به کانال تلگرام و مشاهده اخبار کلیک کنید.