کد خبر: ۱۲۹۶۰
تعداد بازدید: ۱۵۴
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۱ - ۰۸:۰۰

افزایش 32 درصدی درآمد گمرکی بندر امیرآباد

مدیر گمرك امیرآباد از افزایش درآمدهای این گمرك خبر داد و گفت: درآمدهای گمرك آمیرآباد در دو ماه نخست سال جاری به مرز 127 میلیارد ریال رسید كه این رقم در مقایسه با درآمد 96 میلیارد ریالی مدت مشابه سال گذشته ، 32 درصد افزایش نشان می‏دهد.

به گزارش مارین نیوز، سیدقاسم شریفی افزود: عمده فعالیت‏های انجام‏شده در این مدت، به ترتیب صادرات، واردات و ترانزیت كالاهای خارجی مختلف بوده است.

وی به صادرات انجام‏شده از طریق این گمرك اشاره كرد و گفت: از ابتدای سال تاكنون مقدار 320 هزار تن كالا به ارزش 22 میلیون و 95 هزار دلار به كشورهای آذربایجان و تركمنستان، قزاقستان و افغانستان صادر شد كه نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن 32 درصد و از لحاظ ارزش ، 11 درصد افزایش داشت.

مدیر گمرك امیرآباد افزود: سیمان، كلینكر، گچ سفید، مواد معدنی، محصولات سرامیك ، مصنوعات فلزی و همچنین لوله وپروفیل، از جمله اقلام صادراتی از طریق این گمرك از ابتدای سال تاكنون بود.

شریفی گفت: همچنین از ابتدای سال تاكنون بیش از ‎ 373 هزار تن كالا به ارزش 182 میلیون و 756 هزار دلار وارد بندر امیرآباد شد كه نسبت به مدت مشابه سال قبل این رقم از لحاظ وزن 83 درصد و از نظر ارزش 40 درصد افزایش را نشان می‏دهد.

وی افزود: آهن‏آلات، غلات دامی، ماشین‏آلات و قطعات صنعتی، مواد شیمیایی و چوب، كالاهای واردشده به این بندر بود كه از كشورهای روسیه، قزاقستان، تركمنستان، تركیه، كره و هند وارد كشور شد.

مدیر گمرك امیرآباد گفت: از ابتدای سال تاكنون، بیش از 21 هزار تن كالا به ارزش 19 میلیون و 990 هزار دلار از طریق گمرك بندر امیرآباد ترانزیت شد كه این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل 41 درصد كاهش داشت.

ارسال نظر