کد خبر: ۱۳۰۷۹
تعداد بازدید: ۳۰۹
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۱ - ۰۸:۰۰

پیش‏پرداخت 40 میلیون دلاری برای تأمین دکل‏های دریایی

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس اعلام کرد: یک برنامه تشویقی 40 میلیون دلاری برای پیمانکاران ایرانی به‌منظورتأمین هر دستگاه دکل اجرایی شده است.

موسی سوری در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره آخرین برنامه‏ریزی‌های انجام گرفته برای توسعه ناوگان دکل‏های دریایی در فازهای پارس جنوبی، گفت: در حال حاضر تعداد 11 دستگاه دکل و جک‏آپ دریایی در فازهای مختلف پارس جنوبی فعال است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با تأکید بر اینکه «به‏زودی 2 دکل جدید لایه نفتی پارس جنوبی مستقر خواهد شد»، تصریح کرد: با آغاز به کار این دو دستگاه دکل دریایی در مجموع تعداد کل دکل‏های شاغل در پارس جنوبی به 13 دستگاه افزایش می یابد.
 
وی با یادآوری اینکه «یکی از این 2 دکل در بخش مشترک 2 چاه جدید توصیفی را حفاری خواهد کرد»، پیش‏بینی کرد تا 30 روز آینده حفاری در بخش مشترک لایه نفتی پارس جنوبی آغاز شود.
 
وی نیاز واقعی میدان مشترک پارس جنوبی به دکلهای دریایی را 18 دستگاه عنوان کرد و افزود: در صورت تأمین و فعایلت همزمان 21 دستگاه دکل دریایی به شرای بسیار ایده‏آلی برای حفاری در این میدان مشترک گازی دست می‌یابیم.
 
سوری همچنین در پاسخ به این سؤال که «برنامه ویژه‌ای برای پیمانکاران شاغل در پارس جنوبی برای تأمین دکل‏های دریایی دارید؟»، توضیح داد: براساس برنامه‌ای که برای پیمانکاران تدرک دیده شده، پیمانکاری که اقدام به تأمین دکل کند؛ یک برنامه تشویقی تعریف شده است.
 
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از ارائه پیش‏پرداختی 40 میلیون دلاری به پیمانکاران برای تأمین دکل‏های دریایی به منظور توسعه پارس جنوبی خبر داد و تأکید کرد: در حال حاضر منابع مالی این طرح تشویقی تأمین دکل‏های دریایی تأمین شده است.
 
وی با اشاره به پرداخت پیش پرداخت 40 میلیون دلاری به برخی از پیمانکاران، اظهارداشت: در مجموع پیمانکاران ایرانی متعهد شده‏اند تا پایان سالجاری هشت دکل جدید را در پارس جنوبی فعال کنند.

ارسال نظر