کد خبر: ۱۷۲۵۳
تعداد بازدید: ۲۴۶
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۰

گردآوری آخرین داده‌های زیست‌محیطی و آلودگی‌های دریای خزر

مدیر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان از انجام طرح پژوهشی گردآوری داده‌های محیط زیستی و آلودگی‌های دریای خزر در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش مارین نیوز، محمدمهدی شیرمحمدی گفت: طرح پژوهشی نیازسنجی، گردآوری و تشکیل پایگاه داده مکانی و ارائه سامانه Web GIS داده‌های محیط زیستی و آلودگی‌های دریایی خزر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان به انجام رسید.

وی با اشاره به توانایی و تجربه بالای این دانشگاه در حوزه محیط زیست گفت: این طرح پژوهشی از سوی یکی از تیم‌های مجرب دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان به مدیریت دکتر مهرداد چراغی رییس دانشکده علوم پایه این واحد دانشگاهی به سرانجام رسیده است.

شیرمحمدی با بیان اینکه «این طرح ملی به سفارش معاونت دریایی سازمان حفاظت محیط زیست انجام شد»، تصریح کرد: یکی از اهداف این طرح جمع‌آوری آخرین وضعیت داده‌های دریای خزر بود تا موجب برنامه‌ریزی‌های بهتر در حوزه محیط زیست در این دریاچه شود.

مجری این طرح پژوهشی نیز درباره این طرح گفت: این طرح پژوهشی در یک نگرش جامع و کامل به مدیریت محیط زیست ساحلی و دریایی در تقابل با یک اکوسیستم پیچیده متشکل از اجزای زنده و غیرزنده و انواع مختلف بهره‌برداری از آن و روابط بین آنها پرداخته است.

مهرداد چراغی افزود: نگرش جامع، مدیریت محیط زیست ساحلی، دریایی زمانی قابل اجرا است که با ایجاد زیرساخت‌های اطلاعاتی و ارتباطی پایگاه داده مکانی به عنوان مبنای تصمیم‌گیری برای فعالیت‌های اجرایی ایجاد شود.

دانشگاه آزاد اسلامی همدان با ظرفیت بسیار ارزنده از اعضای هیات علمی مجرب و آزمایشگاه‌های پیشرفته توان بالایی در انجام تحقیقات کاربردی برای صنایع را دارد و آماده است تا در سایر استان‌ها نیز به ارائه خدمات بپردازد.

ارسال نظر