کد خبر: ۱۸۸۳۸
تعداد بازدید: ۳۵۱
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۰

بازدید جهانگیری از بندر بوشهر

معاون اول رئیس جمهور از بندر بوشهر و برج کنترل ترافیک دریایی بازدید کرد و با توضیحات وزیر راه و شهرسازی و مدیرکل این بندر در جریان فعالیت ها و میزان ترانزیت قرار گرفت.

به گزارش مارین نیوز، اسحاق جهانگیری عصر امروز در جریان سفر به استان بوشهر، در برج کنترل ترافیک دریایی بندر بوشهر حضور یافت و از طریق سیستم شناسایی خودکار کشتی‏ها در این برج، فضای بندر و رفت و آمد کشتی‏ها را رصد کرد.

در جریان این بازدید، مدیرکل بندر بوشهر در خصوص طرح توسعه این بندر به ارائه توضیحاتی پرداخت و از برنامه‏های وزارت راه و شهرسازی برای گسترش فعالیت‏های این بندر گزارشی ارائه کرد.

در حال حاضر با توجه به محدودیت فضای بندر بوشهر و عدم امکان توسعه و گسترش فیزیکی آن به دلیل واقع شدن در مجاورت شهر، تنها فرصت توسعه و سرمایه‏گذاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بر اساس افق توسعه 1404، مجتمع بندری نگین (طرح توسعه بندر بوشهر) است.

این مجتمع بندری با مساحتی معادل 40 هکتار و امکان توسعه تا 440 هکتار دارای مزایای منطقه ویژه اقتصادی بندری است و به دلیل قرار گرفتن در مسیر کشتیرانی و مجاورت با مناطق صنعتی، از لحاظ اقتصادی برای بندر بوشهر از درجه اهمیت ویژه‏ای برخوردار است.

ارسال نظر