کد خبر: ۱۸۸۴۰
تعداد بازدید: ۲۳۳
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۰

توسعه رشته‌های دریایی باید اولویت دانشگاه‌های هرمزگان باشد

استاندار هرمزگان گفت: توسعه رشته‌های تحصیلی مرتبط با دریا باید در اولویت کار دانشگاه‌های استان قرار گیرد.

به گزارش مارین نیوز، دکتر جاسم جادری در دیدار با دکتر ابوالفضل فراهانی، رئیس دانشگاه پیام نور کشور، نقش آموزش عالی در توسعه کشور و هرمزگان را بسیار مهم برشمرد و عنوان کرد: رشد چشمگیر دانشگاه‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی، موجب پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف شده است.

وی ادامه داد: امروز ایران اسلامی از جایگاه علمی بالایی در جهان برخوردار است که این امر نشان دهنده فعالیت های مناسبی است که توسط دانشگاه ها صورت گرفته است.

دکتر جادری در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های مهم استان هرمزگان در زمینه‌های مختلف، بیان کرد: دانشگاه‌ها در استان هرمزگان رشد خوبی داشته‌اند و امروز در شهرستان‌های مختلف این استان شاهد وجود دانشگاه هستیم.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: نباید در این خصوص تنها به رشد کمی بسنده کنیم؛ بلکه ارتقای کیفی کار دانشگاه‌ها در هرمزگان نیز باید مورد توجه قرار گیرد و تلاش کنیم تا از تولید علم به ثروت برسیم.

وی تصریح کرد: همچنین باید رشته‌های دانشگاهی متناسب با شرایط جغرافیایی و منطقه‌ای نیز در استان هرمزگان ایجاد شود که در این زمینه ایجاد و توسعه رشته‌های تحصیلی مرتبط با دریا باید در دانشگاه‌های استان در اولویت قرار گیرد.

دکتر ابوالفضل فراهانی رئیس دانشگاه پیام نور کشور در ادامه این دیدار ، توسعه کیفی دانشگاه پیام نور را یکی از اولویت‌های مهم این دانشگاه در سال 93 عنوان کرد و افزود: از جمله برنامه‌های ما در راستای تحقق این هدف افزایش دوره های تحصیلات تکمیلی و دکترا در دانشگاه پیام نور است.

وی ادامه داد: ارتقا جایگاه علمی اساتید دانشگاه پیام نور و تسهیل روند ادامه تحصیل و افزایش بورسیه ها از جمله دیگر برنامه هایی است که مد نظر داریم.

رئیس دانشگاه پیام نور کشور افزود: برنامه ریزی‌های خوبی انجام داده‌ایم تا فضا و امکانات مورد نیاز از جمله امکانات آزمایشگاهی در دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور تامین و تجهیز شود.

فراهانی گفت: در استان هرمزگان نیز ضمن تامین تجهیزات و امکانات، در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه پیام نور گام بر می داریم.

وی خاطرنشان کرد: همچنین رشته‌های فنی و مهندسی در دانشگاه پیام نور در حال توسعه است که در این راستا توسعه رشته‌های مرتبط با بخش شیلات و دریا و همچنین کشاورزی در استان هرمزگان مورد توجه قرار می گیرد.

ارسال نظر