کد خبر: ۱۸۸۸۲
تعداد بازدید: ۶۶۶
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۰

تصمیمات کمیته برگزاری همایش صنایع دریایی/ گفتگو با حمید زراعتگر

دبیر شانزدهمین همایش صنایع دریایی با اشاره به اقدامات انجام‏شده در زمینه برگزاری این همایش، از تشکیل هشت جلسه کمیته برگزاری و مهمترین مصوبات آن خبر داد.

دکتر حمید زراعتگر دراین‏باره به خبرنگار مارین نیوز گفت: از اواخر سال گذشته و با تصمیم هیأت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران برای آغاز فعالیت‏های اجرایی شانزدهمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی، کمیته برگزاری همایش تشکیل شد که تاکنون هشت جلسه آن برگزار شده است.

وی با بیان اینکه «مسؤولان کمیته‏های علمی، اجرایی، اطلاع‏رسانی، نمایشگاه و نماینده کمیته استان هرمزگان انجمن مهندسی دریایی ایران در کمیته برگزاری همایش عضویت دارند»، افزود: هدف اصلی این کمیته، ایجاد هماهنگی در روند برگزاری و پایش و نظارت فعالیت‏های انجام‏شده است.

زراعتگر با اشاره به برگزاری هشتمین جلسه این کمیته در هفته گذشته گفت: در این جلسه، طرح اولیه کمیته علمی همایش توسط دکتر محمدرضا تابش‏پور ارائه شد که با تغییرات جزئی مورد بررسی و تأیید قرار گرفت.

وی با اشاره به برگزاری شانزدهمین همایش صنایع دریایی در بندرعباس، مکاتبه و پیگیری برای تشکیل جلسه‏ای با استاندار هرمزگان را از دیگر مصوبات این جلسه اعلام کرد.

عضو هیأت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران با تأکید بر ضرورت همگرایی ارگان‏های دریایی در برگزاری همایش و نمایشگاه‏ گفت: برگزاری نمایشگاه‏های متعدد و بعضا موازی دریایی از موضوعاتی بود که در جلسه ستاد اجرایی همایش مورد انتقاد قرار گرفت و نمایندگان مراکز و شرکت‏های عمده دریایی کشور بر تجمیع و همگرایی نمایشگاه‏ها تأکید داشتند.

وی بر این اساس اعلام کرد: درخصوص هماهنگی‏های لازم با مسؤولان سایر همایش‏ها و نمایشگاه‏های دریایی و جلب مشارکت و حمایت ایشان، مقرر شد جلساتی جهت هماهنگی برگزار شود.

گفتنی است، شانزدهمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی طی روزهای 11 تا 14 آذرماه سال جاری از سوی انجمن مهندسی دریایی ایران با همکاری ارگان‏های دریایی کشور در بندرعباس برگزار خواهد شد.

ارسال نظر