کد خبر: ۱۸۸۸۹
تعداد بازدید: ۱۷۷
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۰

افزایش صد درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در بنادر خوزستان

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از رشد شاخص‏های عملیات تخلیه و بارگیری کالا از جمله افزایش صد در صدی تخلیه و بارگیری کالای کانتینری در بنادر خوزستان طی فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش مارین نیوز، جبار جلیلیان مجموع تخلیه و بارگیری انواع کالا طی فروردین ماه سال جاری را با 41 درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بالغ بر 3 میلیون و 901 هزار و 154 تن اعلام کرد و گفت: از این میزان کالا، 2 میلیون و 472 هزار و 929 تن کالای غیر نفتی و 1 میلیون 428 هزار و 225 تن کالای نفتی تشکیل می‏دهد که به ترتیب حاکی از رشد 37 و 47 درصدی طی این ماه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است.

وی همچنین میزان ترانزیت کالا از جمله فرآورده‏های نفتی در بنادر استان خوزستان بالغ بر 353 هزار و 311 تن برشمرد که رشد 10 درصدی نسبت به مدت مشابه در ساله گذشته را نشان می‏دهد.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به برخورداری این استان از پایانه‏های مسافری بزرگ و مجهز، میزان جابجایی مسافر از مرزهای دریایی تان را افزون بر 5048 نفر طی فروردین ماه سال جاری عنوان کرد که 27 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد داشته است.

جلیلیان رشد تخلیه و بارگیری کالای کانتینری در بنادر خوزستان را بسیار قابل توجه برشمرد که با افزایش صد درصدی نسبت به فروردین ماه سال گذشته، افزون بر 23 هزار و 800 TEU اعلام کرد.

وی در خصوص مزیت‏های حمل و نقل کانتینری که پایانه‏های اختصاصی این کالا در بنادر امام خمینی(ره) و خرمشهر فعالند، اظهارداشت: افزایش ضریب ایمنی کالا از نظر سرقت و صدمه به محمولات، افزایش سرعت تخلیه و بارگیری، صرفه جویی در زمان حمل، کاهش هزینه تخلیه و بارگیری، سهولت در چیدمان و استفاده بهینه از فضا در محل تخلیه و بارگیری مهمترین از مزایای این نوع حمل و نقل است.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
محمد بوکانی
|
Russian Federation
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۹
0
0
  اول تبریک به بندر امامیها دوم خدا قوت ......
ارسال نظر