کد خبر: ۱۹۰۳۸
تعداد بازدید: ۳۴۴
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۰

صنایع شیلاتی از ارز مرجع بهره‏مند می‏شوند

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران از راه‌اندازی و تشکیل شورای مشورتی صنایع شیلاتی در استان‌هایی همانند هرمزگان خبر داد.

به گزارش مارین نیوز، عیسی گلشاهی صبح امروز در دیدار با دست‌اندرکاران صنایع شیلاتی هرمزگان که با حضور مدیرکل شیلات و جمعی از مسؤولان شیلات هرمزگان برگزار شد، با اشاره به مزایای تشکیل شورای صنایع شیلاتی استان هرمزگان گفت: بی‌شک مشارکت صاحبان صنایع، بخش خصوصی و همچنین دولت به صورت متحد راه حلی مناسب برای برون رفت صنایع شیلاتی از مشکلات است.

وی تقویت و توانمند‌سازی شورای صنایع استان را لازمه بقا و موثر بودن این شورا خواند و افزود: این شورا باید به گونه‌ای باشد که پیگیر مشکلات صنایع باشد و از بخش‌های دیگر و بویژه بخش دولتی، مطالبه‌گری مناسب برای حل مشکلات صنایع باشد.

گلشاهی در ادامه با بیان اینکه «تمامی صنایع شیلات از سال 93 زیر بخش کشاوری قرار می‌گیرند و می‌توانند از تسهیلات بخش کشاورزی و سوبسیدهای این بخش استفاده کنند»، تصریح کرد: کل اعتبارات و تسهیلات اعطایی به صنایع شیلاتی با نرخ سود 15 درصد محاسبه خواهد شد.

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران همچنین از حمایت جدی‌تر دولت از صنایع شیلاتی خبر داد و گفت: صنایع شیلاتی می‌توانند برای تأمین کالاها و تجهیزات مورد نیاز خود از ارز مرجع بهره‌مند شوند.

وی یکی از نتایج تشکیل شورای صنایع را افزایش دقت در نظارت بخش دولتی و همچنین حل مشکلات صنایع با سرعت بیشتر و مطلوب‌تر خواند.

در ادامه این نشست، مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به وجود 108 واحد صنعتی شیلاتی در استان هرمزگان گفت: بهره‌مندی از مزایای مشورت، هم‌اندیشی، بیان و مرتفع ساختن مشکلات صنایع شیلاتی استان از اهداف تشکیل شورای صنایع است.

سید پرویز محبی اظهار داشت: در این شورا با توجه به نیاز احساس شده از صنعت شیلاتی یک یا چند نماینده حضور خواهند داشت.

وی افزایش و موثر ساختن ارتباط صنایع شیلاتی با شیلات، کاهش فاصله بین صنایع شیلاتی و آشنایی و متحد ساختن صاحبان صنایع شیلات با یکدیگر را از دیگر مزایای این طرح خواند.

حذف واسطه‌گران از چرخه فروش محصولات و فرآورده‌های شیلاتی و همچنین مواد اولیه صنایع، حل معضل قاچاق سوخت، کاهش سود وام‌های بانکی صنایع و به روز رسانی ماشین‌آلات و فناوری صنایع از جمله مشکلات بیان شده توسط صاحبان و نمایندگان صنایع شیلاتی استان هرمزگان در این جلسه بود.

ارسال نظر