کد خبر: ۳۰۹۴۷
تعداد بازدید: ۸۱۶
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۴

جلوگیری از تردد شناورهای فاقد بیمه در بنادر کشور

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان : در آینده نزدیک، از تردد شناورهای فاقد بیمه در بنادر کشور جلوگیری می شود.
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان : در آینده نزدیک، از تردد شناورهای فاقد بیمه در بنادر کشور جلوگیری می شود.
به گزارش مارین نیوز، سیاوش رضوانی در نشستی با مدیرعامل حمل و نقل دریایی و مسافری کشور ضمن بر شمردن مزایای بیمه در دنیای امروز و حمایت بیمه برای صاحب سرمایه در مقابل حوادث اظهار داشت : بیمه تامین کننده امنیت مالی در فعالیتهای تجاری ، توسعه مبادلات و تضمین حفظ سرمایه است.
وی ادامه داد: هر گونه فعالیت اقتصادی بدون پشتوانه بیمه ناموفق است زیرا بیمه موجب رفع نگرانی سرمایه گذاران ، صاحبان سرمایه در مواقع بحران و حادثه است .
رضوانی با بیان اینکه گسترش فرهنگ بیمه ، فعالیت فرهنگی طولانی مدت و فرهنگ سازی در جامعه را می طلبد ، تصریح کرد: با توجه به فعالیت گسترده دریایی در استان سیستان و بلوچستان با ظرفیت های مناسب بیمه می تواند جایگاه مناسبی در این عرصه داشته باشد.
در ادامه مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل دریایی بار و مسافر نیز گفت: براساس قانون حفاظت از دریا ها در مقابل آلودگی به مواد نفتی مصوب سال 1389 طبق ماده 10 آئین نامه اجرایی ، سازمان بنادر و دریانوردی موظف است از ورود ، ترک بندر یا فعالیت کشتیهای نفتکش و شناورهای فاقد بیمه نامه ، جلوگیری کند.
احمد هاشمی ادامه داد : شناورها باید تعهد نامه یا گواهینامه در آب های موضوع برای مقابله با خسارت احتمالی ناشی از آلودگی آبها به موادنفتی داشته باشند و یا تعهد نامه ای مالی جهت جبران خسارت احتمالی به همراه داشته باشد در غیر این صورت از تردد این شناورها در بنادر کشور جلوگیری به عمل می آید .
وی گفت : نداشتن پیشینه اجرایی چنین کاری و همچنین رایزنی با اتحادیه شناورها برای ترویج فرهنگ بیمه در بین دریانوردان مهمترین علت تاخیر اجرای این قانون بود که خوشبختانه با فراهم شدن شرایط لازم، عملیات اجرایی از ماه آینده آغاز خواهد شد.


ارسال نظر