کد خبر: ۳۱۱۵۴
تعداد بازدید: ۸۹۸
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۸

اسناد توسعه سواحل مکران باید اصلاح شوند

شهردار شهر سیریک با تاکید بر اینکه اسناد رسمی توسعه سواحل مکران باید اصلاح شوند گفت: سیریک بخشی از توسعه سواحل مکران است اما در ردیف تخصصی اعتبارات توسعه سواحل مکران مغفول مانده است.
شهردار شهر سیریک با تاکید بر اینکه اسناد رسمی توسعه سواحل مکران باید اصلاح شوند گفت: سیریک بخشی از توسعه سواحل مکران است اما در ردیف تخصصی اعتبارات توسعه سواحل مکران مغفول مانده است.
به گزارش مارین نیوز، عبدالحمید سعدینی بیان داشت: شهرستان سیریک در میان دو دریای خلیج فارس و دریای عمان قرار دارد. سواحل مکران از سیریک تا پسا بندر را در بر می گیرد. ولی متاسفانه شهرستان سیریک در اعتبارات و طرح های توسعه ایی سواحل مکران مغفول مانده است.
سعدینی در ادامه به محدوده سواحل مکران اشاره ای کرد و افزود: در جدول نهم پیوست قانون بودجه جزء۲۰ ردیف پنج هزار که ردیف اعتباری است منظور سواحل مکران از شهرستان جاسک تا گواتر تعریف شده است.
وی به بحث افزایش جمعیت که در توسعه سواجل مکران بصورت جدی مطرح است اشاره ای کرد و افزود: بر اساس اعلام کتبی وزارت راه و شهرسازی و همچنین وزارت صنعت،معدن و تجارت شهرهای جدیدی مد نظر نبوده و باید از ظرفیت همین شهرها در افزایش جمعیت بهره برد. پس شهرستان سیریک هم در طرح های توسعه ایی باید دیده شود.
وی خاطر نشان کرد:برای متقاعد کردن جمعیت این خطه برای جلوگیری از مهاجرت به سایر نقاط و کشاندن جمعیت سایر نقاط به این خطه نیازمند افزایش جاذبه های رفاهی هستیم که باز هم توجه تخصیص منابع ضروری است.
وی شهرستان سیریک را یکی از شهرهای توریستی منطقه دانست و افزود: نوار ساحلی مکران باید به طور عادلانه توسعه پیدا کند تا همه از برکات این توسعه بهرمند شوند.
وی گفت : درست است که اعلام کرده اند نوار ساحلی مکران از میناب شروع و از مسیر سیریک عبور می کند، اما اعتباراتی در این خصوص برای توسعه شهرستان سیریک در نظر گرفته نشده است
وی در ادامه از متولیان و دبیرخانه توسعه سواحل مکران خواست که سیریک را به طور رسمی سواحل مکران معرفی کنندواضافه کرد: اینکه طرح توسعه سواحل مکران  درکجای  برنامه ششم توسعه کشوردیده شده است و آیا توسعه سواحل مکران شامل سیریک می شود و یا تنها شهرستان جاسک در این طرح دیده شده است. 


منبع : مهر


ارسال نظر