کد خبر: ۳۱۱۶۶
تعداد بازدید: ۷۱۶
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۰

سازه های نفتی دریایی ایران در خلیج فارس نوسازی می شود

پروژه های بازسازی، نوسازی و بهسازی تاسیسات و سازه های نفتی دریایی شرکت نفت فلات قاره ایران در خلیج فارس با صرف اعتبار ٣,٢ میلیارد دلاری اجرایی می شود.
پروژه های بازسازی، نوسازی و بهسازی تاسیسات و سازه های نفتی دریایی شرکت نفت فلات قاره ایران در خلیج فارس با صرف اعتبار ٣,٢ میلیارد دلاری اجرایی می شود.
به گزارش مارین نیوز، مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: به منظور تحقق اهداف تولیدی نفت و گاز و جلوگیری از مخاطره های زیست محیطی در منطقه دریایی نفت فلات قاره ایران و پیرو ارائه گزارشی از فعالیتهای این بخش به ریاست جمهوری و دستور ایشان برای توجه ویژه به وضع تاسیسات نفت، پیگیری موضوع به منظور بررسی نحوه تامین منابع مالی مستقل و مطمئن و مراحل اجرایی پروژه بازسازی، نوسازی و بهسازی تاسیسات دریایی شرکت نفت فلات قاره ایران، در دستور کار معاونت بررسی، امکانسنجی اقتصادی و مالی طرحهای این مدیریت قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش، به این منظور جلسه ای با حضور مسئولان و کارشناسان شرکت نفت فلات قاره ایران و مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران برگزار شد و تامین ٣,٢ میلیارد دلار اعتبار برای پروژه در برنامه ششم توسعه و اجرای آن به منظور تحقق اهداف تولیدی نفت و گاز و جلوگیری از مخاطره های زیست محیطی بررسی شد و تصمیمهای لازم برای برنامه ریزی تامین منابع اعتباری و مراحل اجرای گرفته شد.
دریافت مجوز ویژه از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و تامین منابع اعتباری در چارچوب ماده (١۲) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور از راهکارهای مطرح شده به منظور تامین مالی پروژه و اجرای آن طی برنامه ششم توسعه عنوان شده است که اقدامهای لازم در این باره از سوی واحدهای ذیربط پیگیری می شود.
شایان یادآوری است که سازه ها، خطوط لوله و کابل دریایی، ماشین آلات متحرک و دوار و تاسیسات سطح الارضی چاهها، مخازن و اسکله ها و پایانه های نفتی مربوط به شرکت نفت فلات قاره ایران در این برنامه و بسته کاری بر اساس اولویت بندی عملیاتی مورد بازرسی، ایمن سازی، مرمت، بازسازی و نوسازی قرار می گیرد.


منبع : شانا 


ارسال نظر