کد خبر: ۳۱۱۷۵
تعداد بازدید: ۹۵۸
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۲

برگزاری نخستین دوره آموزشی ایمنی قایق های تفریحی در خورآذینی سیریک

منطقه گردشگری خور آذینی در شهرستان سیریک امسال برای نخستین بار میزبان یک هیات دریایی از اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان برای آموزش آخرین نکات ایمنی به ناخدایان قایق های تفریحی بود.
منطقه گردشگری خور آذینی در شهرستان سیریک امسال برای نخستین بار میزبان یک هیات دریایی از اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان برای آموزش آخرین نکات ایمنی به ناخدایان قایق های تفریحی بود.
به گزارش مارین نیوز، مهدی نوفرستی معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن اعلام خبر فوق، گفت: تعداد 33 نفر از ناخدایان فعال منطقه گردشگری خور آذینی شهرستان سیریک در شرق هرمزگان با حضور در یک دوره آموزشی، اصول بقا در دریا، اطفاء حریق و کمک های اولیه را طی دوره ای یک روزه فرا گرفتند.
وی افزود: استانداردهای جلیقه نجات، نحوه پوشیدن جلیقه نجات، نحوه پریدن به دریا با جلیقه نجات، استانداردهای حلقه نجات، نحوه استفاده از حلقه نجات و نحوه نجات فرد به دریا افتاده از جمله مباحثی بود که در این دوره به فراگیران آموزش داده شد.
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد: آشنایی با شیوه های اطلاع رسانی به مراکز جستجو و نجات دریایی در شرایط اضطرار، مثلث آتش، انواع آتش سوزی، راه های پیشگیری از حریق و اطفاء آن و همچنین آشنایی با کپسول های آتش نشانی شناور نیز در این دوره ارایه شد. 
نوفرستی گفت: این دوره کاملا رایگان توسط اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان برای شناورهای تفریحی طراحی شده و علاوه بر منطقه خور آذینی، در سایر سواحل گردشگری استان نیز اجرایی خواهد شد.
این مقام مسئول همچنین از تهیه طرحی ویژه شناورهای مسافری سخن به میان آورد که به منظور آمادگی دست اندرکاران ناوگان مسافری برای طرح نوروزی سفرهای دریایی سال 95 به زودی اجرایی خواهد شد.
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان با بیان اینکه دوره های آموزشی مذکور توسط اداره امتحانات و امور دریانوردان تهیه و نظارت می شود، یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون، بیش از 4هزار و 500 نفر ساعت خدمات آموزشی در بندر شهید حقانی به عنوان بندر مسافری ایران ارایه شده است. 
 


ارسال نظر