کد خبر: ۳۱۱۸۲
تعداد بازدید: ۸۰۹
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۲

افزایش ظرفیت ناوگان مسافری دریایی قشم برای طرح نوروزی 95

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از برنامه ریزی ها و اقدامات صورت گرفته به منظور آمادگی واحدهای مختلف این جزیره به منظور اجرای طرح نوروزی سال 95 خبر داد.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از برنامه ریزی ها و اقدامات صورت گرفته به منظور آمادگی واحدهای مختلف این جزیره به منظور اجرای طرح نوروزی سال 95 خبر داد.
به گزارش مارین نیوز، سید باقر موسوی طی نشستی، زمان اجرای طرح نوروزی سال 95 را در بازه زمانی 25 اسفند تا 15 فروردین  اعلام کرد و از افزایش ظرفیت ناوگان مسافری و حمل خودرو، انجام بازرسی های متمرکز و دوره ای جهت افزایش ایمنی سفرها و پیشگیری از سوانح دریایی سخن به میان آورد.
وی در همین رابطه بیان کرد: افسران کنترل و بازرسی اداره بنادر قشم بازرسی های متمرکزی را از شناوران مسافری و حمل خودرو انجام داده اند، همچنین تا کنون از حدود480 فروند قایق تفریحی ساحلی بازرسی صورت گرفته و این بازدیدها تا اوایل اسفند ماه ادامه دارد.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم همچنین از آمادگی 35 فروند شناور مسافری با ظرفیت 3هزار و 926 صندلی برای طرح نوروزی در مسیرهای دریایی بنادر ذاکری، حقانی و هرمز خبر داد و گفت: 32 فروند شناور لندینگ کرافت با ظرفیت 1500 دستگاه خودرو در بنادر پهل و لافت نیز در این طرح مشارکت خواهد داشت که 4فروند شناور بیشتر از سال گذشته است.
 موسوی یادآور شد: در وضعیت فعلی که هنوز طرح نوروزی آغاز نشده، 32 فروند شناور با ظرفیت 3هزار و 344صندلی در مسیرهای دریایی قشم به بندرعباس و هرمز فعال است. 
وی در پایان این نشست از ساماندهی و تجهیز ایمنی شناوران همیار ناجی و نصب آنتن ایستگاه رادیویی در مبادی گردشگری جنگل حرا خبر داد.
 

ارسال نظر