کد خبر: ۳۱۵۷۰
تعداد بازدید: ۶۹۶
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۱

نخستین تبادل تجاری بندرلنگه با عمان در دوره پسابرجام رقم خورد

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه از آغاز فصل تازه تبادلات تجاری بین بندرلنگه و عمان با پهلوگیری شناور "چارلی2 " در این بندر خبر داد.
به گزارش مارین نیوز، محمود صابری مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه در این رابطه اظهار داشت : شناور چارلی2 حامل یکهزار و 303 تن لوله آهنی از بندر صحار کشور عمان در اسکله اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه سخن گفت.
وی ضمن ابراز خرسندی از آغاز تبادلات تجاری با کشور عمان گفت : در پی رایزنی اخیر وزیر امور خارجه کشور عمان به ایران و بازدید مدیر اموراقتصادی این کشور از بندرلنگه، برای اولین بار شاهد واردات لوله و همچنین صادرات سنگ گچ به صورت مستقیم از طریق بندر لنگه به بندر صحار عمان بودیم.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه ضمن اشاره به وجود تفاهمات مشترک اقتصادی بین طرفین، ابراز امیدواری کرد، این تعاملات به زودی در دیگر بخش های مرتبط نیز گسترش یابد.
شایان ذکر است، پس از حضور نماینده دیپلماتیک کشور عمان در غرب هرمزگان و دیدار با مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه و چند تن از فعالان اقتصادی این منطقه و تفاهمات صورت پذیرفته، مقرر شد ماهانه 20 هزار تن سنگ گچ از معادن بندرلنگه به بندرعمان صادر شود.


ارسال نظر