کد خبر: ۳۱۶۱۵
تعداد بازدید: ۸۰۹
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸

دریا به دورترین مدارس کشور می رود

دانش آموزان مستعد علاقه مند به صنایع دریایی در این جشنوراه از مقطع ابتدایی با این صنعت استراتژیک و مهم آشنا میشوند تا در آینده با اطلاعات کامل و جامع سرنوشت شغلی خود را رغم بزنند.
به گزارش مارین نیوز، علی علی نژاد نماینده معاونت متوسطه آموزش و پرورش در گفتگویی با اشاره به اینکه آموزش پرورش به عنوان نهاد زیربنای توسعه همه جانبه کشور در چشم انداز آینده، نیاز می داند دانش آموزان با حرفه ها آشنا شوند گفت : دانش آموزان باید با توجه به استعدادها و علاقه خود آینده شغلی خود را انتخاب و به سمت توسعه کشور قدم بردارند. تربیت نیروی انسانی زیربنای توسعه یک کشور است و در این راستا آموزش پرورش جشنواره های مختلفی را برگزار می نماید. 
کارشناس مسئول برنامه ریزی و نظارت دفتر آموزشهای فنی حرفه ای وزارت آموزش و پرورش گفت : به جهت اهمیت آموزش در حوزه دریا تصمیم به همکاری و مشارکت در دومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت گرفته و بر این اساس آموزش پرورش بخشنامه ای مدون را تهیه که هدف، هدایت دانش آموزان مستعد علاقه مند به صنایع دریایی است تا بتوانند از مقطع ابتدایی با این صنعت استراتژیک و مهم آشنا شوند و تا در آینده با اطلاعات کامل و جامع سرنوشت شغلی خود را رغم بزنند. 
علی نژاد افزود : در خصوص آشنایی خانواده ها با دریا و صنایع آن، آموزش و پروش با همکاری ستاد توسعه فناوری صنایع دانش بیان دریایی بخشنامه ای را به تمام مدارس کشور حتی دور ترین مدارس ارسال و دانش آموزان استقبال و فعالیت خوبی در این خصوص دارند.
نماینده معاونت متوسطه آموزش و پرورش افزود : در خصوص دریافت آثار پژوهشسراهای کشور را محل جمع آثار در نظر گرفته شده است و لازم به ذکر است پژوهسراها با همکاری ستاد آماده ارائه آموزشهای لازم برای برنامه های جشنواره، مخصوصا مسابقات شناورهای هوشمند می باشند تا دانش آموزان بدون داشتن ابهام در برنامه های جشنواره شرکت نمایند. 
وی در ادامه افزود : هماهنگی و مکاتباتی برای بازدید دانش آموزان از مراکز صنایع دریایی و برگزاری دوره های آموزشی با هفت استان ساحلی صورت گرفته که با توجه به هفته مشاغل که الان در آن هستیم تا پایان اردیبهشت ماه صورت می پذیرد. 
علی نژاد اضافه کرد : همچنین در حال برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری جلساتی با مدیران کل استانها و ستاد توسعه فناوری صنایع دانش بیان دریایی هستیم تا کلیات فعالیت جشنوراه تشریح گردد و بتوانیم در جهت اعتلای فرهنگ دریا در آینده بین جوانان کوشا و پیش قدم باشیم. 

ارسال نظر