کد خبر: ۳۱۶۱۷
تعداد بازدید: ۸۶۷
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۲

هزار میلیارد تومان وام گردشگری دریایی پرداخت می‌شود

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی از اختصاص یک‌هزار میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه گردشگری دریایی و خرید شناورهای مسافری خبر داد.
به گزارش مارین نیوز، علی جهاندیده در مراسم معارفه سرپرست جدید اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به سرمایه‌گذاری بنادر در زمینه توسعه گردشگری دریایی اظهار کرد: یک‌هزار میلیارد تومان وام‌ برای جذب سرمایه‌گذار در حوزه گردشگری دریایی و خرید شناورهای مسافری اختصاص داده شده است.
وی با بیان اینکه پنج هزار و 800 کیلومتر طول ساحل جنوب و شمال کشور است، افزود: با استفاده از این ظرفیت می‌توان در بخش‌های مختلف برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی کشور استفاده کرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی توسعه حمل و نقل دریایی را امری ضروری خواند و تصریح کرد: مسیر ساحلی خزر برای گردشگری دریایی بسیار مناسب است و با جذب سرمایه‌گذار می‌توان حمل و نقل دریایی در خزر را توسعه داد.
وی با اشاره به اینکه در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل باید تلاش بیشتری صورت گیرد، خاطرنشان کرد: با اندکی تلاش می‌توانیم از کشورهای دیگر نیز کارگر جذب کنیم.
جهاندیده استفاده از ظرفیت‌های دریا را در ایجاد اشتغال برای جوانان و برطرف شدن مشکل بیکاری تأثیرگذار دانست و یادآور شد: ایران در چهار راه اقتصاد جهانی و مسیر کریدورهای متعدد قرار دارد که یکی از مزیت‌های این کشور است.

منبع : فارس


ارسال نظر