کد خبر: ۳۱۶۲۱
تعداد بازدید: ۱۰۷۴
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۴

نظام جدید برای بهره برداری از دریا تصویب شود

نماینده مردم نور و محمود آباد درمجلس با بیان اینکه صیادی شغلی فصلی است ،گفت: نظام جدید برای بهره برداری از دریا باید تصویب شود.
به گزارش مارین نیوز، عبدالوحید فیاضی درگفت و گو با خانه ملت درباره وضعیت صیادی در کشور، گفت : صیادان مانند کارگران فصلی در برخی مواقع بر طبق شرایط نمی توانند صیادی کنند و از همین رو نگاه به صنعت صیادی باید از جنس سرمایه ملی باشد، اما متاسفانه و ضعیت آینده کاری صیادان مبهم است.
نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس با بیان اینکه اقتصاد بهره برداری از دریا تعریف شده نیست،افزود:بیمه صیادی  باید وضعیت حال و آینده صیاد را به گونه ای تضمین کند که صیاد نگران فردای بدون صیادی خود،نباشد.
وی با بیان اینکه شغل صیادی  فصلی است، ادامه داد : بیمه صیادی کارآمد  و حفظ حریم دریا می تواندصیاد را کمک کنددر مسیر اقتصاد صیادی کارآمد قرار گیرد  و این در حالی است که بسیاری  از  مردم  که در سواحل  زندگی  می کنند؛از  مزایای اقتصادی دریا  امرار معاش می کنند. 

نظام جدید برای بهره برداری از دریا  تصویب  شود
فیاضی با بیان اینکه باید نظام جدید برای بهره برداری از دریا تصویب شود، ادامه داد : بسیاری مردم سواحل از منابع دریایی امرار معاش می کنند و بدیهی که دولت باید به صنعت صیادی  نگاه ملی کند تا صیاد با آرامش راهی صید شود و این در حالی است که صیادان با توجه به شرایط صید نمی توانند در مقاطعی صیادی کنند؛ بنابراین باید نگاه ویژه به صیاد برای ادامه فعالیت در صنعت صیادی کرد.
فیاضی افزود: شمال کشور برای بسیاری از توریست های داخلی و خارجی مکانی آشنا است و این در حالی است که؛ اگرمی خواهیم از گردشگری صیادی و دریایی بهره مند شویم،باید زیرساخت های گردشگری  را  به نحو مطلوب مهیا کنیم.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، یادآورشد : در سیاست گذاری کلان با ید ظرفیت های گردشگری دریایی  از جمله  اماکن  اقامتی  مناسب،آزادسازی سواحل  و دریا و  حفظ حریم  دریا و توسعه محیط زیست باید در دستور کار قرار گیرد،بنابراین استان مازندران باید در زمینه توسعه گردشگری صیادی هدفمند شودتا در این راستا بتوانیم برای کل کشور  درآمد زایی کنیم.


ارسال نظر