کد خبر: ۳۱۶۵۹
تعداد بازدید: ۱۰۱۴
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۸

نخستین کشتی لاینر خط RCL تایلند در بزرگترین بندر تجاری ایران

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد: با پهلوگیری اولین کشتی خط کانتینری RCL تایلند پس از لغو تحریم ها در بندر شهید رجایی ، این لاینر نیز به بازار ده ها میلیونی ایران دسترسی پیدا کرد.
به گزارش مارین نیوز، ابراهیم ایدنی ضمن اعلام این خبر گفت: خط کشتیرانی RCL از خطوط لاینر کانتینری در دنیاست که کالا را به صورت مستقیم و بی واسطه وارد بنادر می کند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان به مشخصات نخستین کشتی متعلق به این خط لاینری با نام Diaporos  پهلو گرفته در بندر شهید رجایی اشاره کرد و افزود : این کشتی300 متر طول و 11.8 متر آبخور داشت و جزو کشتی های اقیانوس پیماست که در سال 2001 ساخته شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ظرفیت این کشتی ها را شش هزار و 627 TEU اعلام کرد و گفت: 531TEU  کانتینر صادراتی و یکهزار و 27 TEU نیز کانتینر وارداتی در اسکله شمار 5 ترمینال یک این بندر تخلیه و بارگیری شد.
به گفته ایدنی، نرم عملیات تخلیه و بارگیری 75 کانتینر در ساعت برای این کشتی رقم خورد که مطابق با نرم های استاندارد در بنادر پیشرفته دنیاست.
این مقام مسئول اضافه کرد: کشتی Diaporos از بندر جبل علی امارات وارد بزرگترین بندر تجاری ایران شده بود که عملیات تخلیه و بارگیری آن در مدت کمتر از 22 ساعت در بندر شهید رجایی به پایان رسید و این بندر را به مقصد بندر کائوسینگ تایوان ترک کرد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان کاهش مدت زمان حمل و نقل و هزینه تمام شده کالا و افزایش اشتغال برای فعالان بندری و گمرکی را از جمله مزایای این تردد مستقیم خطوط لاینر به بنادر ایران عنوان کرد.
شایان ذکر است، خط کشتیرانی RCL تایلند که از خطوط معتبر کشتیرانی دنیاست، تحت پرچم لیبریا به آب های ایران تردد خود را از سر گرفت. 
گفتنی است، بندر شهید رجایی با بهره مندی از 40 پست اسکله سریع ترین مسیر دریایی برای کشتی ها در کریدور شمال-جنوب است.
این بندر با برخوراری از 18 دستگاه جرثقیل بزرگ کانتینر، 93 ترانستینر صفافی و 2400 هکتار پسکرانه توانسته به واسطه خدمات برتر، ارزش افزوده جهانی ایجاد کند.
 
ارسال نظر