کد خبر: ۳۱۶۹۷
تعداد بازدید: ۹۳۴
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۸

۴ هزار صندلی استاندارد در ناوگان مسافری دریایی

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به وجود ۴ هزار صندلی استاندارد در ناوگان مسافری دریایی گفت: برای خرید شناور‌های مسافری و تفریحی استاندارد وام با سود صفر درصد به متقاضیان پرداخت می‌شود.
به گزارش مارین نیوز، علی جهاندیده معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی درباره ارائه تسهیلات هزار میلیارد تومانی سازمان بنادر و دریانوردی برای خرید شناورهای مسافری گفت: سازمان بنادر و دریانوردی در بانک‌هایی سپرده‌گذاری انجام می‌دهد و این سپرده‌گذاری حدود ۲۰۰ میلیارد برآورد شده است. هرچقدر سپرده گذاری در بانک ها صورت گیرد بانک‌ها موظف هستند که ۵ برابر سپرده‌گذاری را به آن دسته از شرکت‌های خصوصی که از طریق سازمان بنادر معرفی می‌شوند تسهیلات پرداخت کنند.
وی با اعلام اینکه سازمان بنادر برای اجرای طرح‌های مختلف حوزه دریایی و بندری یارانه پرداخت می‌کند افزود: سازمان بنادر بخش زیادی از سود تسهیلات بانکی وام گیرندگان فعال در توسعه حمل و نقل دریایی را پرداخت می‌کند بر همین اساس سود وام‌ها برای متقاضیان ۱ تا ۸ درصد است.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی از پرداخت وام‌هایی با سود صفر درصد برای طرح‌های گردشگری مسافری دریایی خبر داد و گفت: برای خرید شناور‌های مسافری و تفریحی استاندارد وام با سود صفر درصد پرداخت می‌شود به عبارت دیگر بانک هر اندازه که وام می‌دهد سودش را متقاضی پرداخت نمی‌کند بلکه وام‌گیرنده فقط اصل وام را برمی‌گرداند و سود بانکی را سازمان بنادر پرداخت می‌کند.
وی افزود: سازمان بنادر تا به حال مبالغ زیادی را در قالب وام به متقاضایان خرید شناور مسافری پرداخت کرده و از همین محل شناورهای استانداردی خریداری شده به طوریکه هم اکنون ۴ هزار صندلی استاندارد در ناوگان مسافری دریایی موجود است.
جهاندیده با بیان اینکه در سفرهای نوروزی امسال یک سانحه دریایی وجود نداشت گفت: از عوامل این اتفاق وجود شناورهای استاندارد و کنترل دقیق مسولان برای جلوگیری از وقوع حادثه بود.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی درباره نحوه توزیع این وام بین بنادر شمالی و جنوبی گفت: توزیع وام بین بنادر شمالی و جنوبی هیچ فرقی ندارد و هر یک از متقاضیان برای توسعه گردشگری و سفرهای دریایی می‌توانند این وام را دریافت کنند.

منبع : تین نیوز


ارسال نظر