کد خبر: ۳۲۰۸۴
تعداد بازدید: ۶۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰

سازمان‌بنادر ۵۰ درصد هزینه برق‌دارشدن بندرشادگان را بدهد

استاندار خوزستان : سازمان بنادر باید ۵۰ درصد هزینه برق دار شدن بندر شادگان را بدهد چون بحث اشتغال در این بندر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
به گزارش مارین نیوز، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان گفت: سازمان بنادر باید ۵۰ درصد هزینه برق دار شدن بندر شادگان را بدهد چون بحث اشتغال در این بندر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
غلامرضا شریعتی در حاشیه حضور در شادگان به موضوع تغییر کاربری پارک شهر به بازارچه اشاره کرد و اظهار داشت: با تغییر کاربری فضای سبز به هر چیز دیگری مخالفم. باید تا می توانیم همه چیز را به فضای سبز تبدیل کنیم و اصلا نباید کاربری فضای سبز را برای هیچ چیزی تغییر داد و به شدت با این مسئله مخالفت خواهم کرد.
وی افزود: یک مکانی را برای راه اندازی بازارچه به منظور به فروش رساندن کالا در خود شادگان تعیین و شهرداری هم زیرساخت هایش را تأمین کند.
استاندار خوزستان تصریح کرد: سازمان بنادر باید ۵۰ درصد هزینه برق دار شدن بندر شادگان را بدهد چون بحث اشتغال در این بندر از اهمیت بسیار بالایی برخودار است و بنابراین باید همکاری لازم را داشته باشند. مابقی هزینه را نیز استانداری همکاری و تأمین خواهد کرد.
شریعتی در خصوص مصوبه شورای امنیت کشور که بالاتر از موتور قایق ۴۵ نباید به دریا بروند و تفویض این اختیار به شورای تأمین استان ها عنوان کرد: در صورت نبود مشکل و کارشناسی بودن، این مجوز را صادر خواهم کرد.
وی در پایان بیان کرد: دوشنبه هفته آتی با گمرک کشور جلسه خواهم داشت که حتما مشکلات بندر شادگان را مطرح کرده و بحث راه اندازی سیستم الکترونیک ثبت اظهارنامه را نیز با همکاری مدیرکل بنادر استان حل و موانع را رفع می کنیم.
فرماندار شادگان نیز در این نشست، با تشریح دستاوردهای راه اندازی بندر تجاری شادگان به ویژه در موضوع کاهش جرم و جنایت و افزایش اشتغال مولد، گفت:بیش از هزار نفر در این بندر فعالیت می کنند.
بهروز فرج اللهی گفت:برخی دستورالعمل هایی که از سوی مرکز برای سازمان ها ارسال شده است، همکاری بین بخشی دستگاه ها در یان بندر را کم کرده است که نیاز است در این خصوص با توجه به شرایط شهرستان ها تصمیم گیری شود.
وی ادامه داد:این بندر مجوز واردات کالای تجاری ندارد و بازرگانان تنها می توانند کالای ملوانی همراه مسافر وارد کنند که با آنالیز قیمت، این میزان ورادات نیز کفاف هزینه ها را نمی دهد.


ارسال نظر