کد خبر: ۳۲۲۰۰
تعداد بازدید: ۱۱۴۹
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۲

برگزاری جشنواره گردشگری در شهرهای ساحلی بوشهر

اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با مشارکت بخش خصوصی، جشنواره گردشگری را در شهرستان های ساحلی این استان برگزار می کند.
به گزارش مارین نیوز، معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر اظهار داشت : شهریور امسال، جشنواره گردشگری در شهرستان های ساحلی استان بوشهر برگزار می شود.         
ناصر امیرزاده ادامه داد: در اولویت برگزاری جشنواره گردشگری در شهرستان های ساحلی استان بوشهر، این جشنواره در شهرستان کنگان برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به تاثیر مستقیم برگزاری چنین جشنواره هایی در رونق گردشگری منطقه، اظهار داشت : این جشنواره گردشگری قرار است به مدت یک ماه برگزار باشد و طی آن تخفیف ویژه برای گردشگران در بخش های مختلف خدماتی و تفریحی در نظر گرفته شده است.
معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت : بندر کنگان یکی از شهرستان های ساحلی مهم استان بوشهر است که به دلیل داشتن مراکز خرید متعدد، همواره در طول سال مسافران زیادی را به ویژه از استان های همجوار به خود جذب می کند.   
این مقام مسئول در استان بوشهر بیان داشت: همچنین این شهرستان با سواحل بسیار زیبا از جاذبه های طبیعت گردی زیادی نیز برخوردار است. 
وی نزدیکی بندرکنگان به شهرستان عسلویه را از دیگر مزیت های این شهرستان ساحلی در امر توسعه گردشگری بیان کرد و گفت : امیدواریم در آینده نزدیک نیز شاهد افزایش حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ایجاد امکانات گردشگری در سواحل کنگان باشیم.
امیرزاده مجاورت کنگان با بندر تاریخی سیراف را بسیار با اهمیت شمرد و گفت : همچنین می توان با 10 کیلومتر رانندگی از کنگان به شهرستان جم که دارای آب و هوای بسیار خنکی در روزهای گرم استان بوشهر است، رسید. 
معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر تاکید کرد: یکی از مهمترین بنادر صیادی جنوب کشور در کنگان واقع شده است و این شهرستان به لحاظ صید و صیادی از رونق بسیار خوبی برخوردار است.
وی اذعان داشت: در نظر داریم با انجام برنامه ریزیهای لازم و همکاری با اداره کل شیلات استان بوشهر، شرایطی فراهم کنیم که بتوانیم از شناورهای صیادی و اسکله های آنها در راستای توسعه گردشگری دریایی بهره مند شویم.
وی تاکید کرد: از سوی دیگر می توان از جاذبه صیادی برای جذب بیشتر گردشگران به این منطقه استفاده کرد که در این راستا بازدید از شناورهای صیادی و آشنایی با چگونگی مراحل صید و صیادی تا فروش آن می تواند برای گردشگران صورت گیرد.
این مقام مسئول در استان بوشهر یادآور شد: همچنین خرید ماهی و میگو از بنادر صیادی استان به ویژه بندر کنگان در قالب جشنواره های مختلف می تواند به توسعه توریسم این مناطق کمک شایانی کند که امیدواریم در آینده ای نه چندان دور شاهد تحقق این امر مهم باشیم.
به گفته وی، در شهریور ماه شرایط آب و هوایی در بوشهر بسیار مناسب می شود و این زمان با رونق فصل صید انواع ماهی و میگو نیز همراه است که می توان بهره برداری لازم را در جهت توسعه بیشتر گردشگری انجام داد.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما 


ارسال نظر