کد خبر: ۳۴۶۰۸
تعداد بازدید: ۱۳۹۲
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹

کسب 49 مقام توسط البرزی ها در جشنواره ای ملی دریایی

مدیر کل آموزش و پرورش البرز با اعلام اینکه 49 دانش آموز این استان در سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت موفق به کسب 49 مقام برتر شدند، گفت: این جشنواره در حقیقت نتیجه تلاش های علمی اساتید و نخبگان مخصوصا دانش آموزان و دانشجویان برای توسعه فناوری های دریایی است.
به گزارش مارین نیوز، مدیر کل آموزش و پرورش البرز با اعلام این خبر اظهار داشت: جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت با هدف فرهنگ سازی و تامین نیروی انسانی خلاق و کارآمد برای صنعت دریایی کشور از سوی ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی با همکاری ارگان ها، سازمانها و شرکتهای دریایی با برنامه هایی جامع برگزار می شود. 
خسرو ساکی با اشاره به اینکه جشنواره ملی دریا رویدادی برای ترویج فرهنگ استفاده از دریا به عنوان یک منبع عظیم خدادادی است،اظهار کرد: جشنواره ملی دریا در حقیقت نتیجه تلاش های علمی اساتید و نخبگان مخصوصا دانش آموزان و دانشجویان برای توسعه فناوری های دریایی است. 
وی بیان کرد: دانش آموزان البرزی در این جشنواره ملی در بخش نقاشی، وبلاگ، مقاله علمی، پژوهش، ابداعات و اختراعات، ماکت، عکاسی، کاریکاتور، فیلم کوتاه موفق به کسب مقام های اول تا چهارم شدند. 
مدیر کل آموزش و پرورش البرز تصریح کرد: دانش آموزان دوره ابتدایی، متوسطه اول و دوم این استان توانستند در جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت، مدال های رنگارنگی را به دست آورند. 
ساکی ادامه داد: در این جشنواره ملی 10 دانش آموز از مدارس استعدادهای درخشان البرز هستند که در بخش وبلاگ، ابداعات و اختراعات و ایده بازار حائز مقام برتر برای استان شدند. 
وی گفت: در این جشنواره دانش آموزان هستی زندیه از فرزانگان یک در بخش وبلاگ به مقام اول و کیمیا نادری و پویا نادری از سلطانی 1 و شهدای سرحدآباد به مقام دوم دست یافتند. 
وی اضافه کرد: در بخش ابداعات و اختراعات دانش آموزی این جشنواره در دوره اول متوسطه بیتا محمدی و نگار زارع شاهی از فرزانگان 1 مقام اول و غزل آزادی و مبینا نظری از فرزانگان 4 مقام دوم را از آن خود کردند. 
مدیر کل آموزش و پرورش البرز یاد آور شد: در بخش ابداعات و اختراعات دوره دوم متوسطه فرید فاطمیان و مهدی علی اصغرزاده از سلطانی 1 اول و مهدی فتحی پور و پرهام اویسی از شهید رضاخانی سوم شدند. 
ساکی خاطر نشان کرد: در بخش ایده بازار نیز دانش آموزان البرزی به نام های مریم و مهدی فتحی پور، آرش علیزاده ، فرید فاطمیان، امیر کریمی ، مهدی فتحی پور و فاطمه علی محمدی آثارشان برتر شناخته شد. استان البرز حدود 463 هزار دانش آموز دارد.


ارسال نظر