کد خبر: ۳۴۶۲۷
تعداد بازدید: ۱۱۳۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳

بارگیری جكت مشعل سکوی 13C پارس جنوبی

مجری طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی از اتمام عملیات بارگیری جكت مشعل 13C این فاز از یارد صدرا خبر داد.
به گزارش مارین نیوز، مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی در شرکت نفت و گاز پارس با این اعلام خبر، اظهار داشت: جکت سه پایه مشعل موقعیت C به وزن 446 تن و ارتفاع 69 متر امروز (سیزدهم آبان ماه 96) به وسیله جرثقیل دریایی HL-5000 بر بارج آرتمیس بارگیری شد. 
پيام معتمد با اشاره به عملیات بارگیری و مهاربندی پایلهای این جکت به وزن 462 تن که هفته گذشته بر روی همین بارج به اتمام رسیده بود، گفت: با اتمام عملیات مهاربندی این جکت طی دو روز آینده و در صورت مساعد بودن هوا عملیات نصب توسط شناورهای شرکت صدرا انجام خواهد شد. 


وی نصب این جکت را گام موثری در جهت اتمام پروژه دریایی این طرح عنوان کرد و افزود: تولید گاز از موقعیتهای B و D در اولویت طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی قرار دارد. 
وی یادآوری کرد: نصب جکت مشعل موقعیت D که دو هفته پیش به محل نصب رسیده بود امروز به پایان رسید. 
به گفته معتمد در حال حاضر ساخت سکوهای دریایی فاز 13 از پیشرفت 85 درصدی برخوردار بوده و سکوهای B و D این طرح تا پایان سال جاری حسب تعهدات پیمانکار در موقعیت های مذکور نصب خواهند شد. 
مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی افزود: فاز 13 با دستیابی به مرز 87 درصد پیشرفت کل طرح در بخشهای پالایشگاه خشکی، حفاری و خط لوله به ترتیب به 91، 82 و 78 درصد پیشرفت رسیده است. 
طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی جهت استحصال 56 میلیون متر مکعب گاز ترش از میدان مشترک و تولید روزانه 50 میلیون متر مکعب گاز متان، 2900 تن گاز مایع، 2750 تن اتان (ال پی جی)، 75 هزار بشکه میعانات گازی و 400 تن گوگرد طراحی شده است. این پروژه توسط کنسرسیومی متشکل از شرکتهای پتروپایدار ایرانیان، مپنا و صدرا در دست اجرا است. 


ارسال نظر