کد خبر: ۳۶۱۰۸
تعداد بازدید: ۱۷۵۴
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲

احداث سه اسکله صیادی جدید در بنادر خوزستان

مدیرکل شیلات خوزستان از احداث سه اسکله صیادی جدید در بنادر خوزستان در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش مارین نیوز، مدیرکل شیلات خوزستان با اعلام این خبر و بیان اینکه این اسکله های صیادی در آبادان، هندیجان و شادگان از اعتبارات ملی ساخته می شود، هدف از اجرای ساخت اسکله های صیادی جدید را بهبود وضعیت صید و صیادی، ارتقاء ایمنی شناورهای صیادی و امکان پهلوگیری مناسب شناورها عنوان نمود.
نبی الله خون میرزایی با اشاره به اینکه هم اکنون 6 اسکله  صیادی در خرمشهر، اروندکنار، بحرکان، آبادان، چوئبده و ماهشهر فعال هستند، افزود: بنادر صیادی خوزستان نیازمند بهسازی و نوسازی هستند.
وی میزان صید سالانه در صیدگاه های خوزستان را 45 هزار تن بیان نمود و گفت: هم اکنون بیش از 50 هزار نفر در بخش صید و صیادی خوزستان مشغول کار هستند.
خون میرزایی افزود: فشار بیش ازحد به منابع آبزیان دریایی، در دراز مدت به ذخایر آبزیان دریایی صدمات جبران ناپذیری وارد می کند. 
وی در ادامه با اشاره به اینکه 30 کارخانه تبدیلی و فناوری آبزیان دریایی در خوزستان فعال هستند، بیان داشت: با توجه به ظرفیت های مناسب، امکان توسعه صنایع تبدیلی آبزیان در خوزستان وجود دارد و شیلات خوزستان از ساخت کارخانه های عمل آوری و فراوری آبزیان حمایت می کند.
مدیرکل شیلات خوزستان وضعیت آبزی پروری در خوزستان را با توجه به اقتصادی بودن آن مناسب توصیف کرد و افزود: هم اکنون حدود 70 هزار تن آبزی پرورشی در خوزستان تولید می شود که تا پایان برنامه ششم توسعه این میزان به 115هزار تن خواهد رسید.


بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، استان خوزستان در زمینه صید آبزیان دریایی رتبه چهارم و در زمینه پرورش ماهیان گرمابی رتبه دوم کشوری را دارد.


ارسال نظر