کد خبر: ۳۶۷۷۷
تعداد بازدید: ۱۴۷۲
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲

جوابگو نبودن عمق اسکله ‌های بندر بوشهر برای پذیرش کشتی‌ های بالای ۱۰ هزار تن

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر با بیان اینکه عمق اسکله‌ های بندر بوشهر جوابگوی کشتی‌ های تجاری بالای ۱۰ هزار تن نیست، گفت: عمق این اسکله‌ ها برای پذیرش کشتی‌ های ۳۰ هزار تنی باید به بالای ۱۲ متر افزایش داده شود.
به گزارش مارین نیوز، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر با بیان اینکه بندر بوشهر از ظرفیت بالای تجاری برخوردار است، اظهار داشت: بوشهر همواره در ادوار تاریخی به عنوان دروازه تجاری و اقتصادی ایران بوده است چرا که مبادلات تجاری از طریق بندر بوشهر با کشورهای مختلف حاشیه خلیج فارس و دیگر بنادر جهان از رونق خاصی برخوردار بود.
خورشید گزدرازی با تاکید بر توسعه زیرساخت ‌های بندری برای رونق تجارت و مبادلات بازرگانی، گفت: اکنون بندر بوشهر جوابگوی کشتی‌ های زیر 10 هزار تنی است که افزایش عمق اسکله ‌های بندر بوشهر برای پذیرش کشتی ‌هایی با ظرفیت بالای 30 هزار تن ضروری است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر با اشاره به اجرای طرح لایروبی بندر بوشهر، خاطرنشان کرد: با تکمیل این لایروبی عمق بندر بوشهر به 10.5 تا 11 متر افزایش می ‌یابد که جوابگوی حداکثر کشتی ‌های 20 تا 25 هزار تنی است.
گزدرازی عمق اسکله‌ های بندر بوشهر را نامناسب دانست و تاکید کرد: برای ایجاد رونق تجاری و اقتصادی لازم است عمق اسکله‌ های بندر بوشهر به بالای 12 متر افزایش یابد.
وی با بیان اینکه عمق اسکله‌های بندر بوشهر جوابگوی کشتی‌های تجاری بالای 10 هزار تن نیست  تصریح کرد: عمق این اسکله‌ها برای پذیرش کشتی‌های 30 هزار تنی باید به بالای 12 متر افزایش داده شود.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر تخلیه کالاهای اساسی از طریق کشتی‌ های تجاری در بندر بوشهر را منوط به افزایش عمق اسکله این بندر دانست و تصریح کرد: رونق تجارت در بندر بوشهر با افزایش عمق اسکله ‌های آن محقق می ‌شود.
گزدرازی به  استقرار کشتی گردشگری و تجاری گراندفری در بندر بوشهر پرداخت و تاکید کرد: برای فعال شدن این کشتی در مسیر دوحه قطر به بندر بوشهر تامین سوخت شناور به قیمت یارانه ‌ای است.
وی از برگزاری جشنواره و نمایشگاه ملی خرما و صنایع وابسته در بوشهر خبر داد و بیان کرد: دومین جشنواره و نمایشگاه ملی خرما و صنایع وابسته در بوشهر 23 آبان با حضور وزیر جهاد کشاورزی افتتاح می ‌شود.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر افزود: در این جشنواره و نمایشگاه با عرضه فناوری ‌های جدید در صنعت تولید و بسته‌ بندی، روش ‌های نوین برای بازاریابی و افزایش صادرات این محصول آموزش داده می‌ شود.


منبع: تسنیم
ارسال نظر