کد خبر: ۳۶۷۷۸
تعداد بازدید: ۱۳۰۲
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹

غافلگیر نشدن بنادر کشور در پدافند غیرعامل

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سازمان بنادر و دریانوردی به‌ واسطه زیرساخت ‌های بندری از نظر طبقه ‌بندی پدافند غیرعامل جزو زیرساخت ‌های حیاتی و حساس به‌ حساب می‌ آید و در این زمینه اقدامات گسترده ‌ای برای آماده‌ سازی زیرساخت‌ ها در این شرایط انجام شده است.
به گزارش مارین نیوز، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص پدافند غیرعامل در زیرساخت‌ های بنادر کشور، اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی به‌واسطه زیرساخت‌ های بندری از نظر طبقه ‌بندی پدافند غیرعامل جزو زیرساخت‌ های حیاتی و حساس به ‌حساب می آید. 
محمد راستاد افزود: در این خصوص اقدامات گسترده‌ ای برای آماده ‌سازی زیرساخت ‌ها در شرایط پدافند غیرعامل انجام‌ شده که از جمله آن‌ ها طرح‌ های مصوب اجرایی در این حوزه است. این طرح ‌ها در حوزه پدافند غیرعامل در همه بنادر کشور تدوین و تصویب ‌شده که قابل‌ اجرا هستند و متناسب با طرح‌ های اقتضایی تمهیداتی در بنادر انجام می ‌شود. 
وی ادامه داد: به‌این‌ترتیب در شرایط غیر معمول و غیر متعارف بنادر ایران غافلگیر نمی ‌شوند و به‌ طور متناسب با شرایط ایجاد شده بر اساس طرح‌ های اقتضایی اقدامات مناسب را انجام می‌ دهند. 
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد:‌ خوشبختانه در خصوص زیرساخت‌ های بندری تمام ظرفیت ‌ها در طول سواحل عمده کشور توزیع شده که شامل ظرفیت زیرساختی و تجهیزات است. به ‌این ‌ترتیب در تمام بنادر کشور این امکان وجود دارد که انواع ترافیک ‌ها را پذیرا باشیم. 
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این یک توانمندی قابل ‌توجه است که در شرایط اضطرار دیگر محدود به یک موقعیت جغرافیایی نیستیم. به ‌این ‌ترتیب سازمان بنادر و دریانوردی در شرایط لازم می‌ تواند در هر وضعیتی نیاز حمل‌ و نقل و کشور را با توجه به ظرفیت ‌هایی که دارد، تأمین کند. 

جهت مشاهده اخبار و همراهی در کانال تلگرام کلیک نمایید.

ارسال نظر