کد خبر: ۳۷۰۲۲
تعداد بازدید: ۱۲۱۹
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵

سهم کوچک ایران از سیستم عرضه مستقیم سوخت به کشتی ها

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: ایران در مسیر ایجاد صنعت بانکرینگ اقدامات قابل قبولی را صورت داده و ما در این زمینه تجارب بسیار خوبی را کسب کرده ایم، البته در عرصه منطقه ای در قیاس با کشورهایی همچون امارت و قطر عقب هستیم.
به گزارش مارین نیوز، نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توسعه صنعت بانکرینگ در کشور، گفت: به طور حتم یکی از راه کارهای کنونی برای خلق درآمد کشور، توسعه صنعت بانکرینگ در کشور است، تقویت سیستم عرضه مستقیم سوخت به کشتی ها می تواند کشور را تا حدودی از فروش نفت خام بی نیاز کند.
سیدحسین افضلی ادامه داد: خوشبختانه ایران در مسیر ایجاد صنعت بانکرینگ اقدامات قابل قبولی را صورت داده و ما در این زمینه تجارب بسیار خوبی را کسب کرده ایم، البته در عرصه منطقه ای در قیاس با کشورهایی همچون امارت و قطر عقب هستیم.
وی گفت: در شرایط کنونی بخش اعظم صنعت بانکرینگ در عرصه منطقه ای در اختیار امارات است، این در حالی است که بر اساس گزارش ها سهم ایران از این صنعت بسیار بزرگ و سودآور حدود 10 درصد است.
عضو کمیسیون عمران مجلس به خانه ملت گفت: عرضه مستقیم سوخت به کشتی ها ارزش افزوده بسیار بالایی را برای کشورمان به دنبال خواهد داشت، از طرفی با توسعه این اقدام می توان عملا تحریم های آمریکا را بی اثر کرده و ارز وارد کشور کرد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، روند توسعه صنعت بانکرینگ در ایران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توجه به منابع نفتی و ظرفیت های صنعتی کشور، ایران باید سهم 50 درصدی از صنعت بانکرینگ در منطقه داشته باشد./

ارسال نظر