کد خبر: ۸۱۸۲
تعداد بازدید: ۷۶
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۸۹ - ۰۸:۰۰

نخستین جشنواره فیلم‌های صنعتی امروز آغاز می‌شود

مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره سراسری فیلم‌های صنعتی عصر روز شنبه 18 دی ماه از ساعت 17 در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

به گزارش مارین نیوز، این مراسم با سخنرانی دو تن از معاونان وزیر صنایع و معادن و مدیران ارشد سینمایی كشور و همچنین با حضور جمعی از مستندسازان و فعالان عرصه صنعت و سینمای كشور برگزار می‌شود.

در این مراسم، فیلم برگزیده جشنواره نمایش داده می‌شود.

در همین رابطه، مهندس سیدمجید هدایت، معاون وزیر صنایع و معادن و رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، برگزاری جشنواره فیلم‌های صنعتی را اتفاق مباركی دانست و گفت: هنر و سینما در توسعه صنعتی كشور آثار مستقیم و ماندگاری دارند.

وی گفت: این جشنواره، امکان و فرصت گسترده‌ای برای اهالی سینما در دو بخش حرفه‌ای و آماتور فراهم می‌سازد تا اولا داشته‌های خود را که قبلا تهیه کردند، به نمایش درآورند و ثانیا انگیزه مضاعفی برای تهیه و تولید فیلم‌های به روز و ابداعی درباره جوانب و ابعاد پیشرفت صنعت کشور و نمایش و انعکاس سراسری و حتی بین‌المللی پیدا كنند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر میان اهالی سینما نیروهای باتجربه و همچنین جوان و باانگیزه زیاد دیده می‌شود و باید بهره‌گیری از توان فکر و اندیشه نوآورانه آنها در عرصه هنر هفتم برای تبیین و نشان دادن ابعاد صنعت کشور در دستورالعمل مسؤولان صنعتی قرار گیرد.

معاون وزیر صنایع و معادن ادامه داد: اگر هنر را نگاهی دقیق و موشکافانه و متضمن ابداع و نوآوری بدانیم، در چنین حالتی نباید فاصله‌ای میان هنر و صنعت متصور  شد. صنعتی که فلسفه وجودی اش خودباوری، ابداع و خلاقیت باشد، مانند هنرمندی است که با قدرت خلاقه خود، اثری ماندگار می‌سازد.

هدایت افزود: پیشرفت و رشد صنایع در کانون توجه و اهتمام مسؤولان کشور بوده و در این راستا، همه بخش‌ها باید با همكاری با یكدیگر باعث هم‌افزایی در این زمینه شوند.

وی افزود: در این عرصه، چه بسا کار و تلاش سینماگران به دلیل احاطه به فنون و تکنیک‌های مخاطب‌پسند و نوآورانه، در مقدمه کوشش‌هایی قرار دارد که می‌تواند ابعاد و جوانب پیشرفت و توسعه صنعت کشور را ترسیم کند.

هدایت با بیان اینكه «تاکنون متأسفانه پیوند مناسب و مطلوب میان اهالی سینما باصنعتگران برقرار نشده و هنوز صنعت از ظرفیت‌ها و ظرافت‌های هنر هفتم بخوبی بهره نگرفته»، افزود: البته اهالی سینما هم کمتر نسبت به انعکاس موضوعات صنعتی از طریق دوربین‌های خود، اقبال نشان داده‌اند.

معاون وزیر صنایع و معادن تصریح كرد: این امر مستلزم کوشش های دوجانبه برای آشنایی افزونتر طرفین از توانمندی ها و مزیت های نسبی یکدیگر می باشد.

وی گفت: حاصل این کار، آغاز تلاش دامنه داری خواهد بود برای ایجاد بسترهای مناسب یرای فرهنگ سازی صنعتی در لایه های مختلف مخاطبان عام و خاص جامعه.

 هدایت افزود: سینما گران می توانند نقش پیشتازانه ای را با استفاده از نمایش توانمندی های صنعت ایفا کنند. چنین همکاری دوجانبه ای می تواند درخشندگی خاصی به نتایج و دستاورد های صنعتی کشور ببخشد و از سویی، سینما گران را شریک کار و تلاش اهالی صنعت نماید.

ارسال نظر