کد خبر: ۱۷۲۹۰
تعداد بازدید: ۱۱۶
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۰

آمادگی قرارگاه خاتم برای کمک به دولت روحانی

فرمانده قرارگاه سازندگی سپاه با اعلام آمادگی برای کمک به دولت گفت: در گذشته نیز جلساتی با برخی وزرا از جمله نفت و راه داشته‌‌ایم که نتایج خوبی هم به دست آمده است.

سردار عبادالله عبداللهی در گفتگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به سابقه فعالیت‏های این قرارگاه در حوزه‏های سازندگی اظهار داشت: قرارگاه خاتم دو دهه است که مسؤولیت اجرای بسیاری از پروژه‌های بزرگ کشور را به عهده گرفته و در بحث‌های سازندگی، مجری پروژه‌های بزرگی در کشور است که برای نمونه می‌توان به پروژه‌های عسلویه، زیرساختهای ریلی و جاده‌ای مثل آزادراه حرم تا حرم که از قم تا مشهد است و پروژه‌های دیگر در قالب کارخانجات و معادن اشاره کرد.

عبداللهی افزود: مثلا پروژه حرم تا حرم یک آزادراه است که احداث آن، اثرات فراوانی در حوزه ایمنی و امنیت جاده‌ای و نیز کوتاه شدن مسیر خواهد داشت که همین کوتاهی مسیر، منجر به کاهش مصرف سوخت نیز خواهد شد.

وی با بیان اینکه «این بزرگراه موجب سبک شدن بار ترافیک جنوب و غرب کشور به تهران می‌شود»، ادامه داد: اتمام فاز اول این بزرگراه با سرعت در حال انجام است و حدفاصل قم تا سمنان و گرمسار در 2-3 ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

فرمانده قرارگاه سازندگی سپاه با اعلام آمادگی برای کمک به دولت در حوزه‌های عمران و سازندگی، درخصوص اینکه «چند پروژه مدنظر روحانی برای واگذاری به سپاه چیست؟»، تصریح کرد: امروز هم قرارگاه خاتم در پروژه‌های بزرگ ملی حضور دارد؛ اما اینکه منظور آقای رییس جمهور دقیقا چه پروژه‌هایی است، هنوز نمی‌دانیم.

سردار عبداللهی با بیان اینکه «قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) پروژه‌های محوله را با همکاری بخش خصوصی و بکارگیری پیمانکاران این بخش انجام می‌دهد»، در خصوص برگزاری جلسات با دولت در این رابطه اظهار داشت: البته در گذشته نیز این جلسات بوده و مثلا در مذاکرات با وزرای نفت، راه و سایر وزرا و ارتباط کاری که با هم داشتیم، نتایج خوبی نیز گرفته‌ایم.

وی در خصوص ابلاغیه فرمانده کل سپاه مبنی بر ممنوعیت ورود قرارگاه خاتم به پروژه‌های زیر 100 میلیارد تومان گفت: این موضوع کاملا رعایت می‌شود و پروژه‌های قرارگاه زیر 100 میلیارد تومان نیست. ما از پروژه‌های کوچک عبور کردیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی سپاه، با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام حماسه سیاسی و اقتصای از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: حماسه سیاسی در این سال توسط مردم شکل گرفت و ما هم با تمام وجود آماده تحقق حماسه اقتصادی هستیم و این آمادگی را داریم تا برای اجرای پروژه‌های بزرگ ملی درجهت رونق مسائل اقتصادی و کمک به دولت وارد عمل شویم.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
عاشق سپاه
|
Russian Federation
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۷
0
0
  خدمت سردار معظم جناب آقای عبدالهی فرمانده محترم قرارگاه خاتم الانبیاء احتراما، جنابعالی را به تمام مقدساتی که سپاه پاسداران برای پاسداری از آن ایجاد شده است سوگند می دهم جنابعالی و قرارگاه اجازه بفرمایند که مردم و بخش خصوصی واقعی در فعالیتهای عمرانی و اقتصادی به دولت کمک نماید. اگر واقعا قرارگاه می خواهد در فعالیتهای عمرانی حضور داشته باشد، نیت خیر خود را میتواند مثل خیرین مدرسه ساز نشان دهد و از منابع دولتی برای این پروژه ها استفاده نکند. توجیهات جنابعالی که پروژه ها را دسته بندی می فرمائید هیچ توجیه قابل قبولی برای حضور نظامیان در اقتصاد نیست. جنابعالی خود جزئی از این مردمید. عنوان سازمان شما سپاه و قرارگاه است نه شرکت اقتصادی، بخش خصوصی باید کار کند و هزینه مالیات بپردازد تا شما عزیزان سرافرازانه از مملکت دفاع کنید. امیدوارم خداوند عاقبت همه ما را ختم بخیر فرماید ن
دریایی
|
Russian Federation
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۷
0
0
  تو بخش دریایی فعلا که قرارگاه درگیر قضیه صدراست و حاشیه های این شرکت همزمان شده با یکه تازی شرکت تاسیسات دریایی..امیدوارم مسولان صدرا به خود بیان و زودتر همه چیز رو تمام کنن..به نظر من بهتر قرارگاه آزادراه تهران شمال رو بده به آقای چوبدار و صدرا رو پس بگیره..دولت هم که چراغ سبز نشون داده..اینجوری هم آقای چوبدار دست از سر صدرا بر می داره هم اینکه میره سراغ اون کاری که توش تجربه داره..
yek dost
|
Russian Federation
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۷
0
0
  باسلام و احترام فقط يك سوال از سردار عبدالهي داشتم و اينكه : جناب سردار , باتوجه به همکاری قرارگاه در پروژه های اقتصادی, پس دلیل واگذاری صدرا چه بوده است؟ چراشرکتی با آن سوابق اکنون به حال ورشکستگی افتاده ؟ باتشکر
ارسال نظر