کد خبر: ۱۷۲۹۲
تعداد بازدید: ۲۶۰
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۰

ناوگروه ایران در سواحل سودان پهلو گرفت

ناوگروه۲۷ نیروی دریایی ارتش که با هدف تأمین امنیت شناورهای تجاری و نفتکش جمهوری اسلامی ایران عازم آب‏های آزاد شده بود، در بندر سودان پهلو گرفت.

به گزارش مارین نیوز به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، ناوگروه بیست و هفتم نیروی دریایی ایران متشکل از ناو بالگردبر خارک و ناوشکن سبلان پس از یک ماه دریانوردی و طی 2600 مایل دریایی ضمن حضور در دریای سرخ به منظور ارسال پیام صلح ودوستی به کشورهای منطقه و تحکیم روابط ایران وسودان در بندر پورت پهلو گرفت.

براساس این گزارش، ناوگروه بیست و هفتم نیروی دریایی ارتش در طول مسیر رفت تا بندر سودان ضمن رهگیری بیش از 43 یگان نظامی قریب به 14 فروند کشتی تجاری و نفتکش را اسکورت کرده است.

ناوگروه‏های ارتش ایران ضمن به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس کشور در پهنه آب‌های آزاد با هدف تأمین امنیت خطوط مواصلاتی و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، مطابق قوانین بین‏المللی دریانوردی به مأموریت اعزام و علاوه بر حضور مقتدرانه در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب المندب، اجازه کوچکترین تعرض به منافع ملی کشور در دریاها را نمی‏دهند.

در مدت اقامت ناوگروه بیست و هفتم نیروی دریایی ارتش در مهمترین بندر سودان ملاقات‌هایی بین مقامات نظامی سودان و فرماندهان ناوگروه نیروی دریایی ارتش انجام خواهد شد.

ارسال نظر