کد خبر: ۱۸۸۸۰
تعداد بازدید: ۴۰۵
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۰

نیروی دریایی مثل وزارت امورخارجه در توسعه دیپلماسی مؤثر است

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه «پنج فروند از زیردریایی‌ها و ناوهای ارتش ایران در پاکستان پهلو گرفته‌اند»، گفت: این واحدهای سطحی و زیرسطحی هفته پیش در مسقط بودند و امروز یا فردا نیز یکی دیگر از ناوگروه‏های نیروی دریایی در سودان پهلو خواهد گرفت.

به گزارش مارین نیوز، امیردریادار حبیب الله سیاری درباره جایگاه علمی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: فرمانده معظم کل قوا در بیانات خود در خصوص نیروی دریایی می‏فرمایند: نیروی دریایی یک نیروی نظامی محض، یک نیروی سیاسی و یک نیروی بین المللی است که اگر این موارد را کنار هم بگذاریم علمی بودن نیروی دریایی مشخص می‏شود.

وی توضیح داد: وقتی معظم له می‏فرمایند سطح فناوری در نیروی دریایی بالا است یعنی اینکه علم و دانش هم در بین پرسنل این نیرو بالا است. نیروی دریایی ارتش مثل وزارت امورخارجه در توسعه دیپلماسی کشور مؤثر است؛ چون به طور مرتب با کشورهای منطقه ارتباط دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه «سطح علم، دانش و فناوری در این نیرو بالا است»، گفت: به فرموده مقام معظم رهبری نیروی دریایی یک نیروی علمی است و علت آن هم این است که این نیرو با فناوری‏های بالایی روبرو است که مشابهی ندارد.

وی افزود: در فضای سیاسی و بین‏المللی بودن یک فرهنگ خاص را می‏طلبد که ما می‏توانیم فرهنگ ناب ایرانی و اسلامی را منتقل کنیم.

ارسال نظر