کد خبر: ۱۹۰۳۰
تعداد بازدید: ۳۴۳
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۰

سکوهای فاز ١٧ و ١٨ در آستانه راه اندازی

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران گفت: ٦٥٠ نیروی متخصص ایرانی در قالب دو تیم کاری برای راه اندازی دو سکوی فاز ١٧ و ١٨ میدان گازی پارس جنوبی راهی خلیج فارس شدند.

به گزارش مارین نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‏رسانی شرکت ملی نفت ایران، غلامرضا منوچهری با یادآوری اینکه «هم اکنون سکوهای فاز ١٧ و ١٨ میدان گازی پارس جنوبی در موقعیت خود در خلیج فارس نصب شده‏اند»، افزود: هم اکنون کشتی ابوذر ١٢٠٠ این شرکت با بیش از ٣٠٠ نفر خدمه درحال انجام عملیات هوک آپ (اتصال خط لوله به سکو) و راه اندازی فاز ١٨ پارس جنوبی هستند.

وی گفت: به زودی عملیات هوک آپ و راه اندازی سکوی فاز ١٧ میدان گازی پارس جنوبی نیز از سوی یکی دیگر از شناورهای شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران با بیش از ٣٥٠ نفر خدمه آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی اظهار داشت: امسال با راه اندازی چهار سکو در فازهای ١٢، ١٧ و ١٨ میدان گازی مشترک پارس جنوبی و تولید کنونی فازهای ١٥ و ١٦ این میدان، تولید گاز ایران حدود ١٠٠ میلیون مترمکعب در روز افزایش می‏یابد.

بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته ساخت و نصب دو سکوی اقماری فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی باید تا نیمه نخست سال ٩٤ به پایان برسد.

هم اکنون اسکلت سکوهای اقماری فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی در شرکت صدرا ساخته و عمده سفارش‏های کالای این پروژه نیز انجام شده است؛ ضمن آنکه عملیات حفاری در دو سکوی اقماری فازهای ١٧ و ١٨ میدان گازی پارس جنوبی نیز با فعالیت دو دستگاه دکل هم اکنون از پیشرفت ٣٠ تا ٣٥ درصدی برخوردار است.

ارسال نظر