کد خبر: ۳۰۹۳۹
تعداد بازدید: ۱۲۷۱
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۰

خرید 10 فروند کشتی از برنامه‌های کشتیرانی دریای خزر در دوران پساتحریم

معاون بازرگانی کشتیرانی دریای خزر از خرید 10 فروند کشتی خبر داد و گفت: خرید این کشتی‌ها برای حمل کالای خشک از برنامه‌های کشتیرانی دریای خزر در دوران پساتحریم است.
معاون بازرگانی کشتیرانی دریای خزر از خرید 10 فروند کشتی خبر داد و گفت: خرید این کشتی‌ها برای حمل کالای خشک از برنامه‌های کشتیرانی دریای خزر در دوران پساتحریم است.
به گزارش مارین نیوز، سیاوش پدیداری در جریان حضور هشتمین کاروان خبری کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد دهه فجر گیلان  لغو تحریم‌های ظالمانه علیه کشتیرانی دریای خزر را تبریک گفت.
وی اظهار کرد: شرکت کشتیرانی دریای خزر از سال 71 فعالیت خود را آغاز کرد و در این مدت توانست تعداد کشتی‌های خود را از یک کشتی به 24 فروند برساند.
این مسئول با اشاره به اینکه کشتیرانی دریای خزر بزرگ‌ترین ناوگان حمل و نقل دریایی در منطقه است، به تعداد شعبه‌های متعدد داخلی و خارجی شرکت کشتیرانی دریای خزر اشاره کرد و گفت: این شرکت دارای سرویس حمل منظم صادرات از سه بندر اصلی شمال است.
معاون بازرگانی کشتیرانی دریای خزر خاطرنشان کرد: هر ساله فعالیت‌ کشتیرانی رو به افزایش بوده و تاکنون حمل 2 میلیون و 130 هزار تن بار در کشتیرانی انجام شده‌است.
وی به سرویس منظم کانتینری اشاره کرد و گفت: 350 دستگاه کانتینر یخچال‌دار 40 فوتی برای حمل میوه، سبزی و صیفی‌جات در کشتیرانی دریای خزر خریداری شده‌است.
پدیداری با بیان اینکه در حال پیگیری سرمایه‌گذاری در بندر آستراخان روسیه هستیم، ادامه داد: امیدواریم با فرجام برجام از فرصت‌های به‌دست آمده به‌خوبی استفاده کنیم.
وی یادآور شد: اکنون 35 درصد حمل و نقل دریایی منطقه را کشتیرانی انجام می‌دهد که پس از شرایط لغو تحریم‌ها این میزان به 50 درصد می‌رسد.
معاون بازرگانی کشتیرانی دریای خزر تصریح کرد: پس از تحریم با ایجاد فرصت فاینانس بسیاری از مشکلات ارزی برطرف و شرایط برای افزایش ناوگان دریایی فراهم می‌شود.
وی با اشاره به اینکه وجود ناوگان کشتیرانی خزر در تثبیت قیمت حمل و نقل در منطقه تاثیرگذار است، متذکر شد: برنامه‌های ما برای خرید کشتی‌‌ها نوشته‌شده و قرار است به‌زودی یک سیلوی گندم 45 هزار تنی نیز سال آینده در انزلی به بهره‌برداری برسد.
پدیداری از خرید 10 فروند کشتی خبر داد و گفت: خرید این کشتی‌ها برای حمل کالای خشک از برنامه‌های کشتیرانی دریای خزر در دوران پساتحریم است.
وی با اشاره به اینکه کشتیرانی صنعتی بیشترین ضربه را از تحریم‌ها خورد، یادآور شد: پس از لغو تحریم‌ها به دنبال مشتریان سابق خود هستیم.


ارسال نظر