کد خبر: ۳۱۰۳۹
تعداد بازدید: ۱۴۰۷
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۵

ایتالیا، ایمنی کشتی‌های ایرانی را تایید می‌کند

شرکت رینای ایتالیا اعلام کرد تایید استانداردهای ایمنی و محیط زیستی برای کشتی ها و نفتکش‌های ایرانی را در طی هفته های آینده آغاز خواهد کرد که در پی آن شناورهای ایرانی می توانند در بنادر اروپایی پهلوگیری کنند یا از پوشش بیمه ای برخوردار شوند.
شرکت رینای ایتالیا اعلام کرد تایید استانداردهای ایمنی و محیط زیستی برای کشتی ها و نفتکش‌های ایرانی را در طی هفته های آینده آغاز خواهد کرد که در پی آن شناورهای ایرانی می توانند در بنادر اروپایی پهلوگیری کنند یا از پوشش بیمه ای برخوردار شوند.
به گزارش مارین نیوز به نقل از رویترز، شرکت رینای ایتالیا با ربودن گوی سبقت از سایر رقبا گفته که انتظار دارد تایید استانداردهای ایمنی و محیط زیستی برای کشتی های ایرانی از جمله تانکرهای نفتی را در طی هفته های آینده آغاز کند.
بدون تایید موسسات رده بندی اینچنینی، کشتی ها نمی توانند در بنادر بین المللی پهلو گیری کنند یا از پوشش بیمه ای برخوردار شوند.
شرکت رینا گفته، این هفته موافقتنامه ای را با انجمن رده بندی آسیا متعلق به ایران به امضا رسانده که این موسسه ایتالیایی را قادر می سازد خدمات رده بندی را به شرکت های کشتیرانی ایرانی ارائه کند.
بر اساس مقررات داخلی ایران، شرکت های بین المللی برای ارائه خدمات به کشتی هایی که با پرچم ایران در آب های بین المللی تردد می کنند، باید با همتایان ایرانی شان شراکت کنند.
پائولو مورتی، مدیر بخش دریایی شرکت رینا روز سه شنبه به رویترز گفت: «ما امیدواریم در طی حداکثر یک ماه، ورود اولین کشتی های (ایرانی) را به طبقه شرکتمان شاهد باشیم.»
مورتی گفت، ریتا از مدتی پیش به دنبال ارائه خدمات رده بندی به شرکت ملی نفتکش ایران و ناوگان کانتینری و حمل و نقل محموله های خشک کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران وابسته به این شرکت بوده است.
وی در ادامه گفت: «ما باید یک موافقتنامه در زمینه طبقه بندی با یکی از دو انجمن رده بندی ملی ایران منعقد می کردیم تا بتوانیم کشتی های آنها را طبقه بندی کنیم.»
توافق هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی روز شنبه منجر به لغو تحریم های ایران در زمینه ممنوعیت صادرات نفت و محدودیت ها در زمینه بانکی، بیمه ای و کشتیرانی شد.
انجمن های رده بندی دنیا پس از تشدید تحریم ها علیه ایران در سال 2012، روابط خود با ایران را قطع کردند.
شرکت لوید رجیستر انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد، در حال کار بر روی از سر گیری ارائه خدمات به ایران است. شرکت نروژی دی ان وی جی ال هم اعلام کرده در حال بررسی «ورود مجدد به بازار ایران است.»


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۳
0
2
با توجه به بالا بودن استانداردهای موسسه رده بندی رینا که اخیرا" با موسسه رده بندی آسیا موافقت نامه ایی امضا کرده اند امید است شرکتهای کشتیرانی IRISL و NITC بر اساس سیاستهای دولت مبنی بر استفاده از شرکتهای خارجی که شریک ایرانی دارند تعدادی از کشتیهای خود را در حوزه های بازرسی به این دو شرکت RINA-ACS)واگذار کنند. خوشبختانه IRISL این سیاست را رعایت کرده ولی در NITC همچنان شاهد تخطی از این سیاست دولت بوده و آقایان بدنبال عقد قرارداد با موسسات DNV و LR میباشند علی رغم اینکه این دو موسسه بصورت ناجوانمردانه در دوران تحریم قطع همکاری کردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۳
0
1
در ارتباط با کاهش سوخت کشتیها اخیرا شرکت رینا تحقیقاتی انجام داده و نتیجه آن تولید دستگاه برنامه ریزی شده است که با نصب در Bridge فرمانده کشتی میتواند با کمک از این سیستم برنامه ریزی شده بهترین مسیر را انتخاب کرده و در نهایت حدود 10 ال 15 درصد در مصرف سوخت صرفه جویی نماید . جزئیات این سیستم در لینک پایین بهمراه یک فیلم آموزشی ارائه شده است که میتواند بسیار مفید برای شرکتهای کشتیرانی باشد لذا خواهشمند است در صورت امکان این فیلم روی سایت مارین نیوز کنجانده شود.

http://www.rina.org/en/our-services/classification/marine-technical-advisory/software-tool/info-ship

لینک فیلم:
https://www.youtube.com/watch?v=5A67brFcX6k
دانشپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۴
0
0
لطفا به اسامي شركتها دقت بيشتري فرماييد. رده بندي آسيا انجمن نيست ، اسم درست و كامل " موسسه رده بندي آسيا- كيش" مي باشد. با تشكر
ارسال نظر