کد خبر: ۳۱۰۶۷
تعداد بازدید: ۱۶۰۶
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۸

بهره‌برداری از اسکله مسافری درگهان

مدیر امور بنادر و دریانوردی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: اسکله مسافری درگهان با اعتبار 13 میلیارد ریال 22 بهمن امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش مارین نیوز محمدحسین رضوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: اعتبار یاد شده مربوط به بخش دریایی این طرح همچون احداث اسکله و نصب پانتون ها است.

وی اظهار کرد: بخش اداری این اسکله شامل یک سالن بزرگ به وسعت یکهزار و 300 متر مربع و دارای سه قسمت ارایه خدمات گمرک، سازمان بنادر و خدماتی می شود.

رضوی با بیان اینکه بر اساس ارزیابی های اولیه، مقصد نیمی از مسافران جزیره قشم، شهر درگهان است، افزود: پیش بینی می شود سالانه حدود 700 هزار مسافر از طریق این اسکله به جزیره قشم تردد کنند.
رضوی ادامه داد: عملیات احداث این اسکله با تاکید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از شهریور امسال در دستور کار این سازمان قرار گرفت و با بهره برداری از آن، فرایند سفر به این جزیره به نحو چشمگیری آسان می شود.
مدیر امور بنادر و دریانوردی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برای احداث این اسکله دو پانتون در شرق و غرب اسکله درگهان برای پهلو گرفتن شناورها نصب شده است.


رضوی ساعت کاری اسکله درگهان را همانند اسکله شهید ذاکری قشم اعلام و اضافه کرد: فاصله این اسکله تا اسکله شهید حقانی بندرعباس حدود 16 مایل دریایی است و مسافرت در این مسیر بسته به نوع شناورها حدود 60 تا 70 دقیقه به طول می انجامد.
جزیره قشم با حدود 117 هزار نفر جمعیت و یک هزار و 500 کیلومتر مربع وسعت، شامل 135 کیلومتر طول و عرض متوسط 14 کیلومتر، در جنوب کشور و در میان آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده و به تنهایی از 22 کشور جهان بزرگتر است.
این جزیره به دلیل داشتن ظرفیت های مهم در حوزه هایی همچون تجارت و گردشگری، یکی از قطب های مهم اقتصاد کشور محسوب می شود و سالانه پذیرای میلیون ها مسافر و گردشگر داخلی و خارجی است که مقصد خود را بازارها و دیدن جاذبه های طبیعی این جزیره انتخاب می کنند.

شهر درگهان نیز به عنوان یکی از قطب های مهم اقتصادی جزیره در فاصله حدود 25 کیلومتری شهر قشم واقع شده است و به دلیل وجود بازارهای بزرگ تجاری، یکی از مقاصد اصلی گردشگران این منطقه است.

ارسال نظر