کد خبر: ۳۱۰۷۲
تعداد بازدید: ۱۳۰۰
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۵

همکاری شرکت های بیمه ای اروپایی در ایران

طرف های خارجی علاقه مند به سرمایه گذاری و مشارکت در حوزه های مختلف صنعتی و اقتصادی کشور بویژه در بخش های نفت،گاز،پتروشیمی و حمل و نقل هوایی و دریایی، هستند.
طرف های خارجی علاقه مند به سرمایه گذاری و مشارکت در حوزه های مختلف صنعتی و اقتصادی کشور بویژه در بخش های نفت،گاز،پتروشیمی و حمل و نقل هوایی و دریایی، هستند.
به گزارش مارین نیوز، مدیر عامل شرکت بیمه ایران در دیدار با مدیران بیمه ای فرانسه و انگلیس گفت : فعالیت های برون مرزی را گسترش خواهیم داد.
سید عباس حسینی در دیدار با مدیران عامل شرکت های Nasco و Scor  فرانسه و UIB انگلستان ضمن خیر مقدم و گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر اظهار داشت : ایران آماده جذب سرمایه های خارجی است و صنعت بیمه نیز همانند سایر بخش های اقتصادی از حضور و تعامل با سرمایه گذاران خارجی در کشور استقبال می کند. 
وی با اشاره به ظرفیت های بالقوه طبیعی و انسانی منحصر بفرد ایران در منطقه خاورمیانه افزود: درنقطه عطف تاریخی قرارداریم، دوران پسا تحریم و رفت و آمدهای نمایندگان شرکت های خارجی برای تعامل دوباره با ایران فرصت های جدید را برای طرفین ایجاد کرده است.
حسینی ؛ سرعت جهانی شدن اقتصاد ایران را بسیار قابل توجه خواند و افزود: درحوزه های مختلف صنعتی و اقتصادی کشور بویژه در بخش های نفت،گاز،پتروشیمی و حمل و نقل هوایی و دریایی، ظرفیت های بسیار زیادی داریم که طرف های خارجی علاقه مند به سرمایه گذاری و مشارکت درآن هستند. 
مدیرعامل بیمه ایران با استقبال از حضور شرکت های بیمه ای خارجی درایران ابراز امیدواری کرد شرکت های بیمه ای اروپایی نیز همانند شرکت های بیمه ای سایر مناطق جهان همکاری های خود را با طرف های ایرانی گسترش دهند. 
حسینی پیش بینی کرد با ادامه این روند و جذب و مدیریت سرمایه های خارجی در کشور بزودی شاهد تحولات عظیمی در اقتصاد ایران خواهیم بود و این فرصت تاریخی می تواند به توسعه همکاری های دوجانبه کمک کند.
وی درباره اهداف و برنامه های بیمه ایران به منظورهمکاری با شرکت های بیمه ای فرانسوی و انگلیسی گفت: بیمه ایران در دو بخش علاقه مند به گسترش و توسعه همکاری با شرکت های Nasco ،Scor وUIB است، بخش اول ادامه روند فعلی همکاری با این شرکت هاو مبتنی بر همکاری های سنتی است و بخش دوم، توسعه همکاری ها در حوزه های جدید از جمله سرمایه گذاری ها،بیمه های عمروزندگی،بازنشستگی،متوازن سازی و بهبود ترکیب پرتفوی، مشارکت درتاسیس شرکت های مشترک و رتبه بندی بین المللی خواهد بود.
حسینی به ظرفیت های بالقوه و بالفعل بیمه ایران اشاره و تصریح کرد : بیمه ایران بزرگترین شرکت بیمه ای ایران و منطقه خاورمیانه با 80 سال سابقه درخشان و نیروی انسانی متخصص و ارزشمند است که توانایی مدیریت و پوشش ریسک های بزرگ را دارد. 
وی گفت : با این همه علاقه مندیم از تجربه شرکت های بیمه ای خارجی نیز برای بهبود روند فعالیت خود استفاده کنیم از این رو، علاوه برگسترش همکاری های گذشته و ادامه روندهای سنتی، برگسترش روابط درحوزه های جدید و ارائه خدمات نوین بیمه ای با طرف های مذاکره کننده نیز تأکید داریم. 
رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بیمه ایران درخصوص توسعه بیمه های عمر و زندگی درایران نیز گفت: بازار این رشته بیمه ای درایران نیازمند توجه و توسعه جدی است و در حال حاضر به طور متوسط حدود 10 درصد سبد دارایی و پرتفوی بیمه ایران را این بیمه تشکیل می دهد. 
وی افزود: خوشبختانه مردم آگاه ایران آمادگی این را دارند که از مزایای بیمه های زندگی بهره مند شوند، از این رو به توسعه این رشته بیمه ای درایران بسیار علاقه مندیم و امیدواریم بتوانیم با همکاری شرکت های بیمه ای اروپایی انواع بیمه نامه های عمر و زندگی متناسب با شرایط داخلی ایران را گسترش دهیم. 
حسینی تاکید کرد : البته بازار هدف ما تنها فروش بیمه نامه های عمر و زندگی در داخل کشور خودمان نیست بلکه بدنبال ارائه انواع خدمات بیمه ای به جمعیت 200 تا 300 میلیون نفری منطقه هستیم.
مدیران عامل شرکت های Nasco، Scorو UIB انگلستان نیز دراین نشست از توسعه روابط با بیمه ایران استقبال و از گسترش آن ابراز خرسندی کردند. 
مدیرعامل شرکت بیمه ای Scor پاریس هم گفت : سابقه همکاری های این شرکت با بیمه ایران به سال های گذشته باز می گردد و درحال حاضر ما علاقه مند به توسعه این همکاری های در پساتحریم و بازخوانی جدید روابط با شرکت بیمه ایران هستیم.
Nidale Gerios با اشاره به اینکه در دوران تحریم، Scor ، بیمه گذاران بیمه ایران را حمایت کرده است، ادامه داد : تنها برای ادامه فعالیت بازرگانی خود به ایران نیامده ایم بلکه برای توسعه همکاری و ایجاد راهکارهای جدید برای گسترش روابط با بیمه ایران هستیم.
وی افزود: آماده ارائه بهترین خدمات به این مجموعه با همکاری سایر شرکت ها از جمله شرکت UIBو Nasco درایران هستیم. 
مدیرعامل شرکت بیمه ای Scor ادامه داد : شما اندیشه های بزرگی در سر دارید وتصور می کنم نام بلند بیمه ایران به شما کمک می کند که به اهداف استراتژیک و ارزشمندتان دست پیدا کنید. 
مدیرعامل شرکت بیمه ای UIB نیز گفت : جلسات خوبی با کارشناسان بیمه ایران داشتیم 
و البته در زمان تحریم ها نیز خسارت های بیمه گذاران ایرانی را در چارچوب همکاری های دوجانبه پیگیری و به ذینفعان پرداخت کرده ایم.
علاوه بر این، سمینارهای آموزشی متعددی در ایران و انگلستان برگزار و کارشناسان ایرانی را با دانش روز و فنی بیمه ای آشنا کردیم و معتقدیم تحریم ها علیه ایران یک ناعدالتی بزرگ در حق ایران بود.
وی ادامه داد: ما نیز علاقه مند به توسعه روابط با این مجموعه هستیم و درزمینه های مورد علاقه به خصوص توسعه بیمه های عمر و زندگی، دانش و تخصص لازم از جمله نرم افزار های مدرن و به روز را به کارشناسان بیمه ایران ارائه خواهیم کرد.
نماینده شرکت بیمه ایScor درمنطقه خاورمیانه، درادامه از مدیران بیمه ایران برای حضور درانگلستان و فرانسه برای توسعه همکاری ها دعوت کرد که موافقت شد. 
مدیر عامل بیمه ایران نیز در پایان خواستاربرگزاری نشست های تخصصی بین کارشناسان برای تعیین برنامه های عملیاتی، اقدامات اجرایی و تهیه زمان بندی مناسب برای اجرایی شدن موضوع های مورد علاقه شد که مورد موافقت طرف های انگلیسی و فرانسوی نیز قرار گرفت.

منبع : سایت تخصصی صنعت بیمه 


ارسال نظر